Foto: Publicitātes foto

"Mercedes-Maybach" oficiāli prezentējis jaunu konceptuālo kupju "Vision Mercedes-Maybach 6". Prototips, kā fotoattēli internetā nonāca vēl dienu pirms prezentācijas, izrādījies simtprocentīgs elektromobilis.

Sešus metrus garais divdurvju automobilis ir aprīkots ar elektromotoriem, kuru kopējā jauda sasniedz 750 zirgspēku. No vietas līdz 100 km/h "Mercedes-Maybach" kupeja paātrinās mazāk nekā četrās sekundēs, bet tās maksimālais braukšanas ātrums elektroniski ierobežots pie 250 km/h atzīmes.

Elektromotori enerģiju iegūst no 80 kWh akumulatoriem, kas atrodas zem grīdas. Bez atkārtotas uzlādes milzīgā kupeja spējīga nobraukt līdz 500 kilometru distanci. Ar ātrās uzlādes ierīci piecās minūtēs akumulatoros var "iepūst" enerģiju, kura pietiks līdz 100 km distances nobraukšanai.

Neskatoties uz to, ka "Maybach" greznībā tiek pozicionēts kā "Bentley" un "Rolls-Royce" konkurents, interjerā šis prototips ir ļoti futūristisks. Priekšējais panelis ir viens liels skārienjutīgs ekrāns, bet sēdekļos ir iebūvēti speciāli sensori, ar kuru palīdzību klimata kontrole automātiski regulē temperatūru salonā. Savukārt interjera apgaismojums automātiski maina toni atkarībā no tā, kādas krāsas apģērbs ir pasažieriem.

Vai tamlīdzīga "Mercedes-Maybach" kupeja nonāks arī sērijveida ražošanā, pagaidām autoražotājs neatklāj.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!