Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 11. februārī, Gulbenes novada ceļus pārņems motoru rūkoņa, azarts un cīņa par uzvaru rallijā "Sarma 2017", kurā uz starta stāsies vairāk nekā 70 ekipāžas ar sportistiem no deviņām valstīm.

Lai arī lielākajā Latvijas daļā nekas, izņemot salu, neliecina par iespēju sarīkot lielisku ziemas ralliju, Gulbenes novada ceļus sedz perfekta ledus kārta un ceļa nomalēs vēl ir saglabājies pietiekami daudz sniega, lai izbaudītu ziemas ainavu.

Rallija oficiālā atklāšana notiks jau dienu pirms sacensībām – 10. februārī, pulksten 19.30, pie Gulbenes kultūras centra, sportisti šķērsos tradicionālo starta estakādi, lai jau nākamajā rītā netērētu laiku un uzmanību nekam citam kā vien ātrumposmiem un cīņai par uzvaru.

Sacensību dienā pirmie startēs vēsturiskie rallija automobiļi, kuriem starts tiks dots 25 minūtes pirms rallija galvenās ieskaites. Attiecīgi, ja pirmā ātrumposma starts rallija galvenajai ieskaitei ir paredzēts pulksten 9.46, tad skatītājiem ir jāņem vērā, ka jau pulksten 9.21 startēs pirmais vēsturiskais rallija automobilis.

Cīņas par uzvarām

Vēsturisko automobiļu klasē viennozīmīgi visa uzmanība būs pievērsta diviem krāšņiem "Audi", kurus trasē pilotēs Ivars Vēlme un rallija debitants Artūrs Batraks. Viņiem konkurenci viennozīmīgi sastādīs Atis Bruņinieks ar savu "Lada Samara", bet par šovu skatītājiem noteikti rūpēsies Ivo Ķilpis, kurš labi pazīstams ar savu plašo braukšanas stilu.

Cīņa par uzvaru rallija "Sarma" kopvērtējumā būs ļoti aizraujoša – nevienam nav skaidrs vai lidojošais soms Kalle Rovanpera spēs konkurēt ar tikko WRC automašīnu ieguvušo Georgu Grosu? Šajā cīņā noteikti iejauksies arī Nikolajs Grjazins, Ranno Bundsens, kā arī Jānis Berķis un Vitālijs Puškars.

Savukārt priekšpiedziņu klasē aizraujoša cīņa tiek solīta starp Mārtiņu Sesku, Kenu Tornu un Lukasu Pienazeku. Tajā gan noteikti centīsies iejaukties arī Kenets Sepps un Jonas Piparas. Protams, visa rallija pasaule gaida, kādas sekmes būs Petera Solberga dēlam Oliveram, kuram "Sarma" būs otrais rallijs karjerā.

Ātrumposmi, kartes un apraksti

Rallijam ir sagatavoti četri ātrumposmi, kas visi tiks veikti divas reizes. Visi ātrumposmi atrodas netālu no Gulbenes – reģionā starp rallija "Sarma" galvaspilsētu, Silmačiem, Ranku un Beļavu. Astoņi ātrumposmi ir sadalīti trīs "cēlienos" ar servisa parkiem starp tiem. Pēdējo cēlienu neveiks rallijsprinta dalībnieki, bet pēdējo ātrumposmu neveiks vēsturiskie rallija spēkrati.

Ātrumposmu aprakstus un kartes var atrast mājas lapā www.autorally.lv – lejupielādējamā vai izdrukājamā skatītāju ceļvedī ir sagatavoti QR kodi ar jau iepriekš sagatavotiem "Google Maps" maršrutiem, lai uz izvēlēto skatupunktu būtu iespējams aizbraukt, pat neskatoties kartē. Lejupielādējamajā skatītāju ceļvedī katram QR kodam ir pievienots atbilstošs vietrādis, lai ceļvedis būtu ērti lietojams arī tālrunī, un nebūtu nepieciešams katrreiz izmantot QR lasītāju.

Rallija radio un sociālie tīkli

Rallija "Sarma 2017" laikā darbosies rallija radio, ko būs iespējams dzirdēt gan internetā (radio.autorally.lv), gan FM viļņos tikai Gulbenes apkārtnē. Pirmo reizi Latvijas rallija vēsturē tiks izmēģināta tehnoloģija, kura ļauj pieslēgties reģionāliem radio raidītājiem un radīt īpašu programmu. Tas nozīmē, ka rallija radio 93.6 FM frekvencē būs dzirdams tikai reģionā, kurā notiek rallijs.

Visi rallija fani tiek aicināti aktīvi izmantot "Facebook" un "Twitter", lai paziņotu par redzēto un aktuālo. Taču, lai ziņa sasniegtu visus adresātus, vēlams ziņām, kas saistītas ar ralliju, pievienot @RallySarma vai #RallySarma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!