Foto: Austris Antons, austrisphoto.com
Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms "Latvijas Nafta Grand Prix" ir noslēdzies. Tajā, aizvadot sīvas cīņas visas dienas garumā, piedalījās 61 sportists no Baltijas valstīm, Somijas un Krievijas.

Jaudīgākajā "Open" klasē uzvarēja Raiss Minikhanovs no Krievijas, "Touring Car" klasē izteikts līderis latvietis Kristaps Grunte, "Super 1600" ieskaitē uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Arturs Jegorovs, kurš piedalījās ar Eiropas rallijkrosa automašīnu. Skatītāju iecienītajā tautas klasē "Lada RX" spoža uzvara Valteram Liepiņam, bet "Exreme Buggy" klasē uzvara Veli-Mati Koskinenam no Somijas.

"Latvijā atkal ir savs nacionālais čempionāts rallijkrosā! Šodien startēja vairāk nekā sešdesmit dalībnieku, kas, skatoties uz stundu skaitu dienā, ir tuvu maksimumam. Sīvas cīņas visās klasēs – spriedze starp sportistiem, grūstīšanās, neizpalika sodi un tehnika dažiem arī neizturēja. Savs čempionāts rallijkrosā ir bāzes pamats, lai būtu sasniegumi Eiropas un Pasaules līmeņa sacensībās. Prieks, ka skatītāji baudīja vasarīgi karsto laiku un sezonu esam godam atklājuši," atzīst rallijkrosa čempionāta organizators, Ivo Traubergs.

""Lada RX" klasē šodien kopumā bijām 18 braucēji, kas ir ļoti daudz. Vienmēr ir svētku sajūta Biķernieku trasē, tomēr ir jūtama "pasaules elpa", visi zina, ka šajā trasē brauc arī pasaules spēcīgākie rallijkrosa sportisti. Lielisks laiks, karsta vasaras diena, kas nedaudz uzlika papildus pārbaudījums sportistu tehnikai, bet pozitīvā atmosfēra bija jūtama viscaur," stāsta Valters Vectirāns.

Arnis Odiņš atklāj, ka viņam šodien ir "trijnieku diena": "Visos braucienos "Super 1600" klasē trešā vieta un arī finālā trešais, vienīgais no latviešiem. Šodien novēroju, ka iespēja izcīnīt čempiona statusu ir likusi sportistiem kļūt uzņēmīgākiem, rūpīgākiem un attieksme pret sacensībām kopumā ir uzlabojusies un nopietnāka. Prieks, ka nebija jāsēž sastrēgumā uz Jūrmalas šosejas un lieliski pavadīju laiku darot to, kas man patīk. Paldies visiem, kas bija atnākuši atbalstīt, redzēju kā teju visa tribīne pieceļas kājās, lai atbalstītu savus sportistus".

Latvijas čempionāta rallijkrosā otrais posms "SKN Sports Grand Prix" paredzēts 9. jūnijā Biržos, Barona trasē.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!