12. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas darbiniekus, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavā ar netraferēto "Subaru" markas automašīnu, pārsteidza divi tandēmā braucoši spēkrati – BMW un "Volvo".

Abi automobiļi sākotnēji pat neliecināja par iespējamiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, bet pēc luksofora zaļās krāsas gaismas signāla iedegšanās transportlīdzekļu vadītāji strauji palielināja braukšanas ātrumu, sasniedzot gandrīz 100 km/h apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. Par šo pārgalvīgo braukšanas ātruma izvēli abiem transportlīdzekļu vadītājiem piemērots naudas sods.

Tas notika neilgi pēc pusnakts un pēc pārkāpuma fiksēšanas likumsargi nekavējoties ieslēdza bākugunis, tādā veidā abiem vadītājiem liekot apturēt automobiļus.

Pārbaudot spēkratu vadītāju identitāti, likumsargi konstatēja, ka pie "Volvo" stūres sēdusies kāda 20 gadus veca meitene, savukārt BMW spēkratu vadījis kāds vien 19 gadus vecs jaunietis.

Par šo pārkāpumu katram no transportlīdzekļu vadītājiem uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta sešpadsmitās daļas par šā panta piecpadsmitajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums". Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 līdz 320 eiro.

Šajā gadījumā BMW vadītājam, kura braukšanas ātrums vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, bija par 48 km/h lielāks, tika piemērots lielākais iespējamais naudas sods – 320 eiro apmērā.

Savukārt "Volvo" markas automobiļa vadītājai, kuras braukšanas ātrums bija mazliet mazāks, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 42 km/h, piemērots naudas sods 240 eiro apmērā, ņemot vērā arī atbildību mīkstinošos apstākļus, kas šajā gadījumā bija izdarītā pārkāpuma atzīšana un nožēlošana.

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!