Foto: latgale.travel

Latvijas lauku tūrismā apkalpoto viesu skaits šogad pieaudzis par apmēram 10%, ceturtdien, 8. novembrī, intervijā Latvijas Radio sacīja biedrības "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

"Līdz ar silto un jauko laiku, kāds mums bija šajā vasarā un praktiski visā gadā, mums ir pieaugums kopumā vidēji par 10%. Būtu bijis vairāk, ja kapacitāte jūras krastā būtu lielāka," teica Ziemele.

Viņa norādīja, ka šovasar, ņemot vērā karsto laiku, ļoti pieprasīti bija atpūtas piedāvājumi pie ūdeņiem, tostarp ne tikai pie jūras, bet arī pie ezeriem un upēm. "Pie jūras šogad varēja piecas reizes nodrošināt vietu piepildījumu," piebilda Ziemele, atzīmējot, ka arī Latgalē šogad lauku tūrismā negāja slikti.

Pēc Ziemeles minētā, lauku tūrismā galvenie klienti ir vietējie iedzīvotāji, veidojot apmēram 80%, taču šajā gadā palielinājās gan pašmāju ceļotāju, gan arī ārvalstu ceļotāju skaits.

Biedrības "Lauku ceļotājs" mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. "Lauku ceļotājs" pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. "Lauku ceļotāja" biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!