Foto: Valsts kanceleja
Augstas tehnoloģijas stikla pārklājumu ražotājs "GroGlass", pēc maija beigās pieņemtā lēmuma par pagaidu ražošanas iepauzēšanu Covid-19 krīzes ietekmē, ir atsācis ražošanu ar pilnu jaudu, kā arī pieņem darbā iepriekš atbrīvotos darbiniekus, informēja uzņēmuma pārstāvji.

No oktobra uzņēmums arī atjaunos pilnu atalgojumu darbiniekiem, kuri krīzes iespaidā bija piekrituši uz pagaidu 10% algas samazinājumu.

"Mēs novērojam pieprasījuma atgriešanos mūsu mērķa tirgos Eiropā un citviet pasaulē. Covid-19 ietekmē cilvēki vairāk laika pavada mājās un vēlas uzlabot savu dzīves vidi, kas rada pieprasījumu pēc mūsu stikla attēlu ierāmēšanai. Tāpat atgriežas aktivitāte muzejos un profesionālajās darbnīcās," skaidroja "GroGlass" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Aleksanders Saša Kelbergs.

Viņš norādīja, ka krīzes sākumā - pavasarī - uzņēmums turpināja ražošanu, izveidojot krājumus. "Tas mums nodrošināja elastību, lai varētu mūsu darbiniekiem vasarā dot brīvu laiku un atgrieztos pie darba augusta vidū. "GroGlass" šogad būs ieņēmumu samazinājums, ņemot vērā, ka mūsu klienti nestrādāja karantīnas laikā, taču tas nebūs tik dramatisks, kā mēs gaidījām aprīli vai maijā," piebilda Kelbergs.

Vasarā "GroGlass" turpināja izpildīt pasūtījumus no jau saražotās produkcijas krājumiem, kā arī fokusējās uz jaunu produktu attīstību un darba procesu optimizāciju.

Jau ziņots, ka Covid-19 krīzes ietekmē "GroGlass" maija beigās nolēma uz laiku apturēt ražošanu un no darba atbrīvot 92 ražošanas procesā iesaistītos darbiniekus. Uzņēmuma pārējie 50 darbinieki piekrita atalgojuma samazinājumam par 10%.

"GroGlass" apgrozījums 2019. gadā bija 18,553 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa bija 3,587 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

2018. gada vasarā "SEB banka" kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu "Kartesia" finansēja uzņēmuma "GroGlass" kapitāldaļu izpirkšanu no investīciju fonda "NCH Capital". Darījumā par "GroGlass" kapitāldaļu īpašniekiem kļuva Kelbergs un citi "GroGlass" vadības komandas locekļi. Patlaban uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA "Alzette". Kompānija "GroGlass" reģistrēta 2004. gadā.

"GroGlass" ir vadošais Eiropā un viens no vadošajiem pasaulē pretatspīduma un ultravioleto staru aizsargājošo stiklu ražotājiem. "GroGlass" produkts mākslas darbu ierāmēšanai ar zīmolu "Artglass" tiek izmantots mākslas darbu saglabāšanā visā pasaulē, tostarp arī Luvras muzejā Parīzē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!