Foto: Publicitātes foto

SIA “Uralkali Trading”, kura patiesais labuma guvējs ir starptautiskajām sankcijām pakļautais Krievijas pilsonis Dmitrijs Mazepins, apgrozījums 2021. gadā palielinājies par 54,8%, sasniedzot 2,8 miljardus eiro, bet peļņa bija 46,95 miljoni eiro pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Lursoft Klientu portfeļa" publiskotā informācija.

Aizpagājušā gada apgrozījuma saraksta līderis SIA “Uralkali Trading” savas pozīcijas saglabājis arī pērn.

SIA “Uralkali Trading”, kas ietilpst Krievijas lielākā kālija hlorīda ražotāja grupā, aizvadīto gadu raksturo kā minerālmēslu nozarei labvēlīgu, jo stabilais pieprasījums pēc kālija minerālmēsliem uz cenu kāpuma fona ļāva uzņēmumam palielināt pārdošanas apjomus eksporta tirgos.

2021. gada beigās pasaules minerālmēslu tirgu raksturoja lieli piegādes apjomi un cenu nostiprināšanās. “Kālija minerālmēslu piegāžu apjoma samazināšanos Ķīnas un Indijas tirgiem zemo līgumcenu dēļ kompensēja piegāžu apjoma pieaugums uz Ziemeļameriku un rekordaugsts importa līmenis Brazīlijā,” teikts SIA “Uralkali Trading” vadības ziņojumā.

Uzņēmumam ir četras filiāles – Singapūrā, Panamā, Pekinā (Ķīnā) un Deli (Indijā) – ar nolūku efektīvāk reaģēt uz vietējo tirgu izmaiņām. Tāpat arī uzņēmumam reģistrēti seši meitas uzņēmumi.

2015. gadā reģistrētā SIA “Uralkali Trading” patiesais labuma guvējs ir Mazepins. Uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts četros Latvijas uzņēmumos - SIA “Uralkali Trading”, SIA “URALCHEM Trading”, SIA “Riga fertilizer terminal” un SIA “Ventamonjaks”.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!