Foto: DELFI

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" grupas apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 362,5 miljoni eiro, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās divas reizes - līdz 35,6 miljoniem eiro, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Lidsabiedrības publiskotais 2022. gada deviņu mēnešu pārskats liecina, ka ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem veidoja 288,401 miljonu eiro, bet papildu ieņēmumi veidoja 23,774 miljonus eiro.

"airBaltic" pārstāvji norāda, ka trešajā ceturksnī uzņēmuma tīrā peļņa pirms izdevumu atrēķināšanas pieaugusi līdz 17,1 miljonam eiro.

"airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss min, ka aviācijas nozare atgūstas no pandēmijas, un tas atspoguļojas arī "airBaltic" finanšu rādītājos, un uzņēmums "atkal ir ceļā uz rentabilitāti".

Gauss pauž, ka karš Ukrainā ar visām tā radītajām sekām, tostarp piegādes ķēžu problēmām, pieaugošajām degvielas cenām, lidsabiedrības darbības pārplānošanu un citiem apstākļiem ir būtiski mainījis situāciju tirgū. "Tomēr galvenais mērķis paliek nemainīgs - "airBaltic" turpinās paplašināt savu tirgus daļu, uzlabojot savienojamību starp Baltijas valstīm un pārējo pasauli," norāda "airBaltic" vadītājs.

Lidsabiedrība 2022. gada deviņos mēnešos pārvadājusi kopumā 2,452 miljonus pasažieru, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš šajā periodā, savukārt veikto lidojumus skaits pieaudzis par 88,3% - līdz 27 713.

Latvijas valstij pieder 97,97% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 2,03%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!