Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Ceturtdien, 7. martā, no amata atkāpies AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis, portālam "Delfi" apstiprināja pats Grigulis.

Viņš norādīja, ka šādu lēmumu pieņēmis, uzņemoties atbildību par krīzi ar vilcieniem.

Medijiem izplatītajā paziņojumā Grigulis atsaucies uz ceturtdienas rīta notikumiem, kad būtiski kavējās vilcieni līnijā Rīga-Tukums.

"Šī rīta reisu atcelšanas vai kavēšanās iemesls nav saistīts ar jauno ritekļu uzticamību, bet gan ar problēmām dzelzceļa infrastruktūrā. Proti, tika konstatēti strāvas padeves pārrāvumi," atzīmēja Grigulis.

"Februārī tika atjaunota vilcienu kustības precizitāte 98,6%, kas ir iepriekšējā gada līmenī, 17 jaunie elektrovilcieni ir pieejami satiksmei un otro mēnesi pēc kārtas mums ir pieaugošs pārvadāto pasažieru skaits," skaidrots preses paziņojumā.

"Krīze ir pārvarēta. Tomēr šī rīta incidents rāda, ka mēs nevaram mazināt modrību, katram darbiniekam no konduktora līdz valdes loceklim jārīkojas precīzi pēc izstrādātā risku mazināšanas plāna ar visaugstāko atbildību. Transporta nozarē nemainīgi saglabāsies dažāda rakstura incidenti un tikai no saskaņotas darbības ik dienu, stundu, minūti, ir atkarīgs vai atrisinām to labākajā veidā," skaidro Grigulis.

Viņš arī piebilda, ka priekšā vēl ir izaicinājumi – gan uzbūvēt jauno remonta centru, pieņemt atlikušos "Škoda Vagonka" vilcienus, ieviest starptautiskus pārvadājumus, ieviest kustības intervālgrafiku, un tas, kā komanda risināja krīzes situāciju, parāda, ka "Pasažieru vilciens" komandai tas ir pa spēkam.

"Katrs AS "Pasažieru vilciens" darbinieks atbildīgi un ar augstu pašatdevi pildīja savus pienākumus, sadarbojās gan uzņēmumā, gan ar citiem nozares dalībniekiem, ieviešot un īstenojot risku mazināšanas plānu. Kad plāns ir veiksmīgi ieviests, es nolēmu mazināt publisko spiedienu un atkāpties no valdes priekšsēdētāja amata," skaidroja Grigulis.

Viņš arī pateicās bijušajiem kolēģiem par sadarbību, profesionalitāti, sniegto atbalstu gan ikdienas, gan krīzes situācijās.

"Es lepojos būt daļa no lieliskās "Pasažieru vilciens" komandas un uzskatu, ka tieši lieliski cilvēki ir komandas lielākā vērtība. Uzņēmuma darbību uzrauga padome, valdē darbu turpina valdes locekļi – Aldis Daugavvanags un Raitis Nešpors, un uzņēmumā strādā vairāk nekā 1000 kolēģi, tātad uzņēmums ir stabils un visi mērķi ir sasniedzami," norādīja Grigulis.

Grigulis AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma no 2017. gada 16. oktobra.

AS "Pasažieru vilciens" padomes priekšsēdētājs Artis Grinbergs izteicis pateicību Grigulim par darbu un enerģiju, kas šajos gados ir ieguldīta uzņēmuma attīstībā. Vienlaikus viņš apliecina, ka uzņēmuma darbība un tā stabilitāte attiecībā uz pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, nav traucēta. Uzņēmuma padome tuvākajā laikā pieņems lēmumu par tālākām rīcībām attiecībā uz valdes priekšsēdētāja vakanto vietu.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" bija 100% "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008. gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!