Foto: DELFI
No trešdienas, 26. jūnijā, daļa no "Visa" maksājuma karšu turētājiem Latvijā var norēķināties ar "Apple Pay" ikvienā bezkontakta terminālī arī Latvijā, portālu "Delfi" informēja kompānijas sabiedrisko attiecību konsultante Evita Bille.

Paplašinot pakalpojumu klāstu 13 Eiropas valstīs, "Visa" informē, ka sākot ar 2019. gada 26. jūniju "Visa" kartes lietotāji Latvijā var norēķināties izmantojot "Apple Pay". Sākotnēji aktivizēta "Revolut" kartē, "Apple Pay" ikvienā "iPhone", "Apple Watch", "iPad" un "Mac" ierīcē ļauj klientiem veikt ātrus un ērtus pirkumus veikalos, lietotnēs un tīmekļa vietnēs, pateicoties bezkontakta tehnoloģijai.

"Visa" pārstāvji portālam "Delfi" precizēja, ka nevar komentēt, vai un kad, izņemot "Revolut", "Apple Pay" ļaus izmantot arī banku un citu kompāniju izdotās maksāšanas kartes.

"Apple Pay", kā skaidro uzņēmumā, darbojas visos bezkontakta maksāšanas termināļos, kuri jau šobrīd tiek izmantoti maksājumiem ar bezkontakta debetkarti vai kredītkarti. Saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas informāciju Latvijā arvien biežāk karšu pieņemšanas iekārtas ir aprīkotas ar bezkontakta funkciju, sasniedzot jau vairāk nekā 67% pārklājuma. Savukārt līdz 2020. gadam pilnīgi visās tirdzniecības vietās esošie termināļi būs piemēroti bezkontakta maksājumiem.

“"Visa" pamatuzdevums ir turpināt nodrošināt patērētājiem vienkāršāko un drošāko maksājumu veikšanas iespēju. "Apple Pay" ieviešana Latvijā sinerģijā ar "Visa" tokenizācijas tehnoloģiju mainīs Latvijas klientu maksāšanas paradumus,” uzskata Henings Holtans, "Visa" Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālais vadītājs.

“Pateicoties "Apple Pay" un "Visa Token Service" nodrošinātajai drošībai, cilvēki var norēķināties ar savu "iPhone" un "Apple Watch" ierīci tāpat kā ar kredītkarti vai debetkarti, neatklājot sava konta datus, taču baudot vēl lielāku ērtību un drošību," norāda Holtans.

Uzņēmumā apgalvo, ka, izmantojot kredītkarti vai debetkarti ar "Apple Pay", faktiskie kartes numuri netiek saglabāti nedz "Apple" ierīcēs, nedz serveros: "Tā vietā "Visa Token Service" piešķir katram darījumam unikālu Ierīces Konta Numuru (Device Account Number), un katrs darījums tiek autorizēts, izmantojot vienreiz lietojamu, unikālu dinamisko drošības kodu. Visa tokenizācijas tehnoloģija padara e-komercijas un m-komercijas maksājumus drošus un vienkāršus, aizstājot klienta kontu ar unikālu digitālo identifikatoru jeb „marķieri”, kas radīts īpaši katrai ierīcei. Tādējādi konta un karšu dati nekad netiek koplietoti un nodrošina digitālajiem maksājumiem papildu drošību," skaidro uzņēmumā.

Izmantojot "iPhone" un "Apple Watch" ierīces, klienti var maksāt ar "Apple Pay" veikalos, restorānos, taksometros un daudzās citās vietās. Iepērkoties ar "Apply Pay" lietotnēs vai internetā, ja tiek izmantota Safari pārlūkprogramma, nav nepieciešams manuāli aizpildīt kartes vai konta informāciju un atkārtoti ievadīt piegādes un norēķinu informāciju. Katrs "Apple Pay" pirkums tiek autentificēts tikai ar skatienu vai pieskārienu, izmantojot sejas ID (Face ID) vai pirkstu nospiedumu (Touch ID), vai ierīces piekļuves kodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!