Tiesiskums vai politiskā izrēķināšanās? — 'Delfi TV ar Jāni Domburu' atbildēs Kalnmeiers un Jurašs
Foto: DELFI

Ceturtdien Saeimas plenārsēdē deputāti balsos par Jura Juraša (JKP) izdošanu kriminālvajāšanai. Publiskajā telpā viedokļi dalās, tai skaitā šai lietai piedēvē "pasūtījuma" raksturu. Tiesiskums vai politiskā izrēķināšanās? Trešdien, 30.janvārī, pulksten 11.30 tiešraidē "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā atbildēs ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, bet 15.00 pats Jurašs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā par valsts noslēpuma izpaušanu lūdz izdot kriminālvajāšanai Jurašu. Atbildīgā Saeimas komisija otrdien nolēma virzīt šo jautājumu izskatīšanai Saeimā.

Jurašs pēc komisijas sēdes atkārtoti pauda, ka Ģenerālprokuratūra šajā lietā maldina, bet lieta tiekot būvēta uz meliem un puspatiesībām. Deputāts ir pārliecināts, ka konkrētā lieta ir politiski motivēta, savukārt ģenerālprokurors Kalnmeiers darbojoties kā "oligarhu advokāts".

Ģenerālprokuratūra gan jau publiski centusies atspēkot Juraša izteikumus un skaidrot, kāpēc tiek lūgta deputāta izdošana kriminālvajāšanai. Ar ģenerālprokuratūras skaidrojumu var iepazīties šeit.

Ceturtdien, kad Saeimā plānots lemt par Juraša izdošanu, "Jaunā Konservatīvā partija" pie parlamenta rīkos "tautas sapulci", iestājoties pret Ģenerālprokuratūras lūgumu. Organizatoru pārstāve Santa Suhaka (JKP) pauda, ka pasākumā tiks pieprasīta ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanās, "jo vajājot Juri Jurašu, tiesiskums Latvijā tiek būtiski iedragāts".

Jānis Domburs aicina arī "Delfi" lasītājus iesūtīt savus jautājumus un viedokļus studijas viesiem – gan publiski (šī raksta komentāros un "Delfi" "Facebook" lapā), gan sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv).

Tags

Ēriks Kalnmeiers Ģenerālprokuratūra Jānis Domburs Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form