Foto: Publicitātes foto

Festivāls "Fono Cēsis", kas norisināsies Cēsu 810 gadu svinību laikā 22. un 23. jūlijā, izziņo pirmās dienas mākslinieku sarakstu, ko galvenokārt veido pašmāju roka apvienības.

22. jūlijā uz "Fono Cēsis" skatuves kāps tādas grupas kā "Pienvedēja piedzīvojumi", "Linga", "Inokentijs Mārpls", "Laika suns", "RR Band", "Doni Tondo", kā arī īpašie viesi no Igaunijas – "Sibyl Vane". Pēc piektdienas koncerta par dejām un ballīti gādās dīdžejs un radio personība Artis Dvarionas.

Pēc uzvaras Igaunijas jauno grupu konkursā "Sibyl Vane" ir kļuvusi par pieprasītu alternatīvā roka, blūza un popmūzikas apvienību, atzīmējoties arī ārpus savas valsts robežām. Latvijas publikai "Sibyl Vane" ir pazīstama pēc uzstāšanās festivālos "Positivus", "Summer Sound", kā arī grupas "Garbage" iesildīšanas koncertzālē "Palladium".

'Sibyl Vane' – 'On 'til Dawn'


"Fono Cēsis" programmas direktors Marts Sildniks norāda, ka festivāla pirmās dienas vakarā uzsvars ir likts uz pašmāju rokmūzikas māksliniekiem, taču jau nākamajā nedēļā tiks izziņoti 23. jūlija mākslinieki, kuru vidū arī gaidāmi festivāla galvenie viesi no Lielbritānijas.

Atgādinām, ka 2014. gada vasarā SIA "Fono" direktors Lauris Sildniks norādīja, ka "Fono Cēsis" ir paredzēts kā jauna tradīcija, aizstājot agrāk astoņus gadus notikušo mūzikas un sporta festivālu "Fonofest". Šogad tas pirmo reizi norisināsies "smilšu laukumā" pie Cēsu stacijas, kurā pasākuma teritorijai tiks pievienota arī telšu pilsēta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!