Foto: Publicitātes foto

No 3. līdz 6. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage", piedāvājot atklāt jaunos pasaules talantus kategorijās "Džeza vokāls" un "Džeza piano", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Ieva Ozoliņa.

Konkursa koncertā, 4. aprīlī, publikai būs iespēja dzirdēt uz Rīgu uzaicinātos dziedātājus un pianistus, kuri mērosies saviem muzikālajiem spēkiem par iekļūšanu finālā. Viņu uzstāšanos pavadīs "Riga Jazz Quartet", kurā šogad apvienojušies Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Andris Buķis (bungas), Andris Grunte (bass) un Jānis Bērziņš (ģitāra). Dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un eksperti no Lielbritānijas, Japānas, Itālijas, ASV, Turcijas un citām valstīm.

Konkursa finālā, 5. aprīlī, par balvām cīnīsies 12 labākie dalībnieki. Savukārt fināla koncertā, 6. aprīlī, rīdziniekus un Rīgas viesus priecēs "Riga Jazz Stage" īpašā viešņa un rezidējošā māksliniece, krāšņā portugāļu džeza dīva Marija Žoau (Maria João). Ar savu unikālo stilu un vokālo elastību dziedātāja kļuvusi par ikonu improvizācijas pasaulē. Vienprātīgie aplausi, kritika un sabiedriskā doma viņu ir nosaukuši par dziedātāju, "kas nepārtraukti attīstās un pārsteidz".

"Riga Jazz Stage" dalībnieki pretendē uz vērtīgām konkursa balvām un finansiālu atbalstu savai karjerai. Kā jau ierasts, savu īpašo balvu pasniegs Maestro Raimonds Pauls. Jaunajiem džeza mūziķiem tiks piedāvāta iespēja uzstāties pasaulē pazīstamos džeza klubos – "Ronnie Scott's" džeza klubā Londonā, Ņujorkas leģendārajā klubā "Dizzy's Club Coca-Cola" Linkolna Centrā, džeza klubā "Nardis Jazz Club" u.c. Savukārt visspilgtākajiem dalībniekiem pavērsies neatkārtojama iespēja piedalīties mūzikas festivālā "Rīgas Ritmi 2019", Venēcijas džeza festivālā, Igaunijas festivālā "Jazzkaar", Lietuvas festivālā "Kaunas Jazz" u.c.

Fonda "Mūsdienu Mūzikas Centrs" organizētais konkurss "Riga Jazz Stage" norisinās jau kopš 2004. gada. Šo gadu laikā konkurss ir kalpojis kā unikāla iespēja jauniem džeza vokālistiem un instrumentālistiem sevi pieteikt starptautisku ekspertu un plašas publikas priekšā. Vairāki talantīgi latviešu mākslinieki pēc dalības "Riga Jazz Stage" kļuvuši pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī tālu ārpus tās. Atliek tikai pieminēt tādas spožas zvaigznes kā Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Kristīni Prauliņu, Daumantu Kalniņu un citus.

Kopumā konkursam tika iesūtīti pieteikumi no 24 valstīm: ASV, Austrālijas, Čehijas, Dienvidāfrikas, Dienvidkorejas, Igaunijas, Itālijas, Japānas, Kanādas, Krievijas, Kubas, Ķīnas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Rumānijas, Šveices, Turcijas, Ungārijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas.

Biļetes uz konkursa koncertiem un fināla koncertu jau iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Vairāk informācijas par konkursu www.rigajazz.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!