Kultūras centrs "Siguldas devons" paplašina telpu un dodas dabā, lai sastaptu māksliniekus unikāli radītā koncertzālē dabā. Kā sola rīkotāji, tie būs neparasti priekšnesumi dabā, kurus varēs vērot "Siguldas devons" sociālo tīklu vietnes "Facebook" kontā astoņu dienu garumā.

Projekts tika aizsākts 15. aprīlī, kurā dziesminieks Kārlis Kazāks iedziedājis dziesmu "Kaijiņa", ceturtdien, 16. aprīlī, performanci pulksten 12.00 sniegs grupas "Dzelzs vilks" mūziķis Kaspars Tobis, savukārt 17. aprīlī – rakstniece un dramaturģe Inga Ābele. Un tā koncertzālē dabā iesaistīsies vēl arī citi radošie mākslinieki: grupas "Dzelzs vilks" mūziķis Juris Kaukulis, akordeonists Kaspars Gulbis, saksofonists Artis Gāga, muzikālās apvienības "Zelta kniede" mūziķi Silvestrs Lorencs un Helvijs Kārkliņš, kā arī "Colortime" videomākslinieks Reinis Janulis.

"Laba, gudra un dziļa ir daba. Tajā dzimst mūzika. Tajā atdzimst vārds," projektu ieskicē kultūras centra "Siguldas devons" vadītāja Jolanta Borīte.

Kā informē Borīte, Siguldas novada pašvaldība izsludinājusi sociālās distancēšanās akciju, kuras motīvs ir "Satiec sevi". Ārkārtējās situācijas laikā, kad ikviens esam atbildīgi par ierobežojumu ievērošanu, sociālā akcija "Satiec sevi" atgādina iedzīvotājiem, ka, dodoties dabā, ir jāizvairās no populārākajiem tūrisma maršrutiem, izvēloties iepazīt ko mazāk zināmu. Arī Siguldas kultūras un sporta eksperti, vides aktīvisti un uzņēmēji akcijas laikā piedāvā vairākas iniciatīvas, piemēram, tiešsaistes fitnesa nodarbības kopā ar Siguldas Sporta centra treneriem, attālinātus kultūras pakalpojumus, savukārt ēdināšanas sektora pārstāvji strauji pārorientējušies uz ēdiena piegādi mājās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!