Fоtо: Jūlija Koval-Bojarina

Sestdien, 16. jūlijā, Mežaparka Lielajā estrādē notika ceturtais "Melo-M Mega orķestra" koncerts, kurā uzstājās pavisam kopā 90 čellisti no visas Latvijas, pārstāvot dažādas mūziķu paaudzes – gan bērni un jaunieši, kuri šobrīd apgūst čella spēli, gan studenti, absolventi un profesionāli mūziķi, kā arī divi izcili perkusionisti Miķelis Vīte un Mārtiņš Miļevskis. Piedāvājam ieskatu šajā koncertā.

Mega orķestra mākslinieciskais vadītajs Kārlis Auzāns atzīst, ka “Melo-M Mega orķestris” uzskatāms par sociālu projektu, kas īpaši iedvesmo jaunākos čellistus, sniedzot viņiem iespēju uzstāties uz lielās skatuves un iepriecināt skatītājus. "Tie bija kopīgi un unikāli čella skanējuma svētki, kas nav sastopami mūsu koncertdzīves ikdienā. Mums ir liels prieks satikt savus kolēģus un jaunos čella entuziastus, mazliet aplipināt viņus ar skatuves varenības spēku un likt saprast, ka čella skaņa ir ļoti interesanta plašai auditorijai," stāsta Auzāns.

Mūziķis uzskata, ka īpaši jaunajai paaudzei dalība šādā grandiozā koncertā sniedz iedvesmu, pārliecību un lielu gandarījuma sajūtu. "Tas ir iemesls apgūt sava instrumenta profesionālu spēli ne tikai mūzikas skolu sistēmas ietvaros, bet arī priecāties muzicēt kopā, jo šo sajūtu citādi iegūt nevar," rezumē mūziķis.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !