Foto: Rūdolfs Liepiņš. Radošā kvartāla "Provodņiks" piektā stāva halle

Sarkandaugavā, radošajā kvartālā "Provodņiks', Ganību dambī 63 14. decembrī pulksten 20.30 Latvijas Universitātes kamerkoris "Decoro" atskaņos mūziku no tradicionāliem Ziemassvētkiem līdz ziemīgām apcerēm. Šī būs unikāla koncerta pieredze, jo pirmo reizi koris uzstāsies vēsturiskās Provodņika ēkas milzīgajā piektā stāva hallē. Tur arī notiks komponista Uģa Prauliņa skaņdarba "Oratio. Urban prayer" pirmatskaņojums.

Radošajā kvartālā "Provodņiks", kas reiz bija viena no pasaulē lielākajām gumijas izstrādājumu ražotnēm, pirmo reizi notiks kora koncerts Ziemasvētku noskaņās, portālam "Delfi" vēsta kvartāla direktore Laura Upeniece.

Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes kamerkoris "Decoro". Kori vada diriģenti Pēteris un Kristiāna Vaickovski, kormeistari Jānis Kurševs un Elijs Rudovics. Kora dalībnieki ir Latvijas Universitātes un citu augstskolu studenti un absolventi.

Koncerta īpašais notikums būs komponista Uģa Prauliņa skaņdarba "Oratio. Urban prayer" pirmatskaņojums. Skaņdarbs ir lūgšana par bezpajumtniekiem gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē.

Komponists Uģis Prauliņš par darbu saka: "Tā ir ielas un dzīves pabērnu, izstumto lūgšana. Tās ir ilgas un tiecība pēc labākas dzīves, par izraušanos gan no personiskām atkarībām, gan no tām, kuras ir bezpajumtnieku ikdiena jeb likumi. Šī lūgšana ir tāda pēkšņa apgaismība, "svešam" ieejot siltā dievnamā, kur ir miers, svecītes, klusa mūzika, kur neskan skarbi vārdi un dvēseles disharmonija tiek nomierināta. Ziemassvētkos es novēlu atslēgties un atvērties brīnumam, kurš pavisam nemanot var palīdzēt mums dzīves pārmijās nokļūt uz pareizajām – mīlestības sliedēm."

Radošā kvartāla pārstāvji aicina arī pirms koncerta doties eksursijās gida vadībā pa vēsturisko Provodņika ēku. Gida pavadībā tiks izstaigāta ēka un iepazīta gan Provodņika vēsture, gan šodienas aktualitātes kvartālā. Ekskursiju noslēgumā, plašajā piektā stāva hallē, kas ir aptuveni 20 metru gara, sveču gaismā notiks koncerts. Biļetes uz eksursijām un koncertu var iegādāties šeit.

Pasākuma apmeklētāji ir aicināti saģērbties silti. Vairāk info par pasākumu var uzzināt Provodņika Facebook lapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!