Foto: Publicitātes foto
No žurnāla "Latvju Teksti" 2015. gada 2. numura vāka uz lasītājiem un citiem interesentiem raugās prozaiķis Māris Bērziņš, savukārt 64. lappusē publicēta Inetas Lipšas recenzija par viņa romānu "Svina garša". Recenzente uzskata, ka romāns ir pirmreizējs latviešu literatūrā un ar neapšaubāmu sabiedrisko aktualitāti.

Žurnāla tekstu daļā ir divas sarunas (ar igauņu rakstnieku un literatūrzinātnieku Jānu Undusku un somu rakstnieku Olli Jalonenu), Margaritas Perveņeckas, Andra Kupriša, Janas Egles, Lienītes Mednes-Spāres stāsti, čeha Josefa Škvorecka un igauņa Pētera Sautera romānu fragmenti, Liānas Langas, Kārļa Vērdiņa, Toma Treiberga, Semjona Haņina, Viljama Batlera Jeitsa dzejoļi.

Aktualitātes sākas ar divdesmit gadu veca skandāla aprakstu un analīzi. Inga Surgunte mums atgādina par Ievas Melgalves 1996. gadā izraisīto polemiku un tās sekām literatūrā. Varam atskatīties uz pagājušā gada Dzejas braucienu un spilgtākajiem notikumiem latviešu literatūrā, skumt par divu lielisku kultūras cilvēku aiziešanu, jo gan Astrīde Ivaska, gan Tomass Transtremers atstājuši spilgtas un paliekošas zīmes Latvijā.

Kā parasti - arī šajā žurnāla numurā ir daudz recenziju un anotāciju, kas lasītājam var kalpot par vērtīgām norādēm, ieejot grāmatu veikalā!

No šī gada žurnāls ir pieejams arī e-versijā e-grāmatu vietnē Las.am. Savukārt žurnāla abonentu rīcībā ir individuāls pieejas kods, lai saņemtu e-versiju bez maksas.

Žurnāla drukāto versiju var iegādāties lielākajās grāmatnīcās un preses kioskos, Mansards/Nice Place veikalā Rīgā, K. Barona ielā 21A, veikalā-kafejnīcā Upe Vaļņu ielā 26, galerijā Istaba K.Barona ielā 31a, kā arī abonēt Latvijas pastā, abonēšanas centrā Diena un Latvijas Literatūras centra mājas lapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!