Foto: Publicitātes foto

No 23. līdz 25. februārim Ķīpsalā norisināsies "Latvijas Grāmatu izstāde 2018", kuras ietvaros kā ik gadu varēs tikties ar rakstniekiem, klausīties autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām, portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāju pārstāve Inese Libere.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2018" grāmatas piedāvās visi nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji: "Zvaigzne ABC", "Jānis Roze", "Jumava", "Pētergailis", "Latvijas grāmata", "Latvijas mediji", "Kontinents", "Madris", "RaKa", "Avots", "Upe", "Mansards", "Dienas grāmata", "Liels un mazs", "Annele" un citi.

Par godu Latvijas simtgadei "Latvijas Grāmatu izstāde 2018" piedāvā plašu un daudzpusīgu izstādes kultūras programmu, proti, trīs dienās Ķīpsalā notiks 101 pasākums. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba, Jautrā lasītava, "Uzvediba.lv" darbnīcas un Grāmatu maiņas punkts.

Uz Lielās skatuves varēs piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar rakstniekiem un klausīties autoru priekšlasījumus. 23. februārī izstādē viesosies pasaulē bestsellera statusu ieguvušās grāmatas "Klusums trokšņa laikmetā" autors Ērlings Kage (Erling Kagge). Vēl izstādes pirmajā dienā uz Lielās skatuves notiks Filipa Rufa (Philip Ruff) grāmatas "Pa stāvu liesmu debesīs" angļu versijas "A Towering Flame" publicitātes izdevuma atvēršana. 24. februārī uz Lielās skatuves tiksies latviešu detektīvu autori, savukārt 25. februārī notiks Viktora Šklovska grāmatas "Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917–1922" atvēršana.

Rakstnieku viesistabā izstādes apmeklētāji varēs aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus. Šogad tajā viesosies dzejniece Māra Zālīte, žurnāliste Dace Judina, latgaliešu dzejnieks Raibīs, modes un stila lietpratēja Žanna Dubska, arhitekts Juris Monvīds Skalbergs un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2018" būs arī daudzpusīga pasākumu programma bērniem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, piemēram, Koko un Riko, Rūbiju, mazo Mulu, pūķi Kokosriekstu. Bērni varēs spēlēt attīstošās spēles, piedalīties konkursos, iepazīties ar galda kultūras principiem Irmas Kalniņas labo manieru meistarklasē, kā arī mācīsies izprast naudu un varēs noskatīties Leļļu teātra izrādi.

Visās trīs izstādes dienās darbosies arī "Uzvediba.lv" darbnīcas, kurās varēs ne tikai izspēlēt uzvedības maiņas spēles, bet arī piedalīties praktiskās darbnīcās par to, kā izprast bērnu un pieaugušo uzvedības problēmu iemeslus. Par to, kā ar spēļu un rotaļu elementiem paredzēt, mazināt un novērst problēmizraisošu uzvedību dažādās vidēs, tostarp mājās, izglītības iestādē un darbā. "Latvijas Grāmatu izstādes 2018" apmeklētājiem dalība ir bez maksas. Ar darbnīcu programmu var iepazīties šeit.

Arī "Latvijas Grāmatu izstādes 2018" dalībnieku ekspozīcijās būs pieejami dažādi pasākumi. "Brain Games" iepazīstinās ar plašo galda spēļu pasauli – apmeklētāji varēs doties "Katanas" ieceļotāju piedzīvojumos, būvēt seno "Carcassonne" pavalsti, slidināt pingvīnus, glābt pasauli, rosīties pa rūķu un sabotieru raktuvēm vai pat iejusties spiegu lomās, kā arī pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties spēles "Kontinentu medības" erudīcijas konkursā un "Burtošanas čempionāta" lielajās sacensībās. Ar dalībnieku aktivitāšu programmu var iepazīties šeit.

Savukārt "Grāmatu maiņas punktā" izstādes apmeklētāji varēs atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, mākslas grāmatas, nozaru un uzziņu literatūru, latviešu un krievu daiļliteratūru un citu lasāmvielu dažādās svešvalodās. Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonda ieguldījums "Grāmatu maiņas punktā" šogad ir vairāk nekā 4000 grāmatu.

Vairāk par "Latvijas Grāmatu izstādi" var lasīt mājaslapā.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde "Skola 2018", kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!