Foto: LETA

Tuvojoties ikgadējam Pasaules čempionātam hokejā, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs no Latvijas Hokeja federācijas (LHF) saņēma glabāšanā nākamajām paaudzēm liecību par Latvijas hokejistu panākumiem 2023. gada čempionātā – bronzas medaļu, kā arī divas grāmatas par hokeju, liecina LHF mājas lapā pieejamā informācija.

“Viena no muzeja krājuma papildināšanas prioritātēm ir Latvijas 21. gadsimta vēstures liecību komplektēšana, lai muzejā saglabātu priekšmetus un ar tiem saistītos stāstus. Laikmetīgās vēstures priekšmeti krājumā atspoguļo visdažādākās ekonomiskās, politiskās, kultūrvēsturiskās un ikdienas dzīves jomas, kur būtiska nozīme ir arī sportam. Latvijas sportisti ar saviem izcilajiem sasniegumiem dažādos sporta veidos nes Latvijas vārdu pasaulē,” norādījusi LNVM direktora vietniece krājuma darbā Anita Meinarte.

Pēc viņas teiktā, “hokejs mums ir kas daudz nozīmīgāks par populāru sporta veidu. Katru gadu Latvijas izlases spēles Pasaules hokeja čempionātos, kas parasti notiek maijā, pārņem ļoti lielas sabiedrības daļas prātus un sirdis – mēs visi esam vienoti un lepni gan par mūsu hokejistiem, gan par mūsu valsti. 2023. gada Pasaules čempionātā izcīnītā bronzas medaļa, kas turklāt ir izgatavota Latvijā, SIA “GEKA”, un grāmatas “Latvija var” un “Sapņu komanda” no šodienas būs pieejamas apskatei muzejā, bet pēc tam glabāsies krātuvē kā spilgts vēstījums nākotnei par Latvijas šodienu”.

"Esam ļoti pagodināti nodot bronzas medaļu LNVM. "Sapņu komandas" iespētais bija viens no vienošākajiem brīžiem Latvijas tautas vēsturē. Bronzas medaļa ir šīs vienotības simbols. Tagad to varēs aplūkot arī muzeja apmeklētāji," sacījis LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Kā ziņots, pērn 28. maijā Latvijas hokeja izlase pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļas pasaules čempionātā, Somijas pilsētā Tamperē tiekot pie bronzas.

Bronzas spēlē Latvijas izlase Tamperē ar 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja spēcīgo ASV. Izšķirošos vārtus 62. minūtē iemeta Kristiāns Rubīns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!