Foto: Shutterstock

Portāls "Delfi" un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicināja piedalīties publikas balsojumā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" un izvēlēties skaistāko pagājušā gadā Latvijā izdoto grāmatu.

Grāmatu mākslas konkurss "Zelta ābele" šogad notiek jau 22. gadu, un tā noslēguma ceremonija šogad notiks 9. aprīlī, kad tiks sadalītas galvenās balvas.

Šoreiz "Zelta ābelei" 40 izdevēji bija pieteikuši 117 grāmatas. No tām "Zelta ābeles" balvai nominētas 36.

Grāmatas vērtēja žūrija - Ieva Bečere, Ingrīda Burāne, Roberts Koļcovs, Gunārs Krollis, Sarmīte Māliņa, Ilze Ramane un Uldis Sosnovskis.

Konkursa "Zelta ābele" rīkotāji uzsver grāmatas kā daudzu nozaru speciālistu veidota mākslas darba nozīmi, grāmatas kā mākslinieciska veseluma lomu satura atklāsmē, bet konkursa uzdevums ir atklāt, kā grāmatas noformējums atspoguļo sava laika garu, māksliniecisko izpratni, poligrāfijas un papīra ražotāju iespējas grāmatas satura pilnīgākai atklāsmei.

Konkursa mērķis - veicināt Latvijas grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatas, literatūru un lasīšanu, uzturēt un celt grāmatniecības prestižu, godināt Latvijas literatūru un grāmatu veidotājus.


Šeit iespējams apskatīt visus grāmatu vāciņus vienkopus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!