8. martā, svētdienā, Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals "Upe" Vaļņu ielā 26) notika otrā tikšanās diskusiju cikla "Sarunu darbnīcas" ietvaros, ko reizi mēnesī vada Līga Lindenbauma. Otrā saruna bija veltīta Hardijam Lediņam un diskotēku kultūrai.

Par 1980. gadu diskotēku darbības specifiku stāstīja mūziķis un Rīgas Poligrāfiķu kluba diskžokejs Ainārs Mielavs, Hardija vadītās diskotēkas "Kosmoss" aizkulises atklāja mākslinieks Leonards Laganovskis, savukārt par mūsdienu diskotēku specifiku runāja mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks.

Hardijs Lediņs bija viens no pirmajiem, kurš 1970. gadu vidū aizsāka vadīt no Rietumiem pārņemtu mūzikas baudīšanas formu - diskotēku. Piemērojoties padomju perioda izglītošanas nosacījumam, tās transformējās par diskotēkām-lektorijiem, kurās mūzikas klausīšanos papildināja priekšlasījumi par dažādām tēmām. 

Pasākumu vadītājiem jeb diskžokejiem plānotās notikumu programmas bija jāsaskaņo gan ar norises vietas, gan komjaunatnes atbildīgajām pārvaldes struktūrām. Neskatoties uz to, diskotēkas bija plaši apmeklētas, notika diskžokeju sacensības un konkursi, pasākumu organizēšanā un scenogrāfiskajā noformēšanā tika iesaistīti dažādu radošo jomu pārstāvji. 

Sarunu darbnīcas nr. 2 laikā kopā ar Aināru Mielavu, Leonardu Laganovski un Uldi Rudaku tika runāts par diskotēku-lektoriju darbību, atklājot Hardija diskotēku atšķirības no mūsdienu līdziniecēm.

Diskusija ievadīja diskotēku-lektoriju "Kosmoss vol. 2", kurā kādreizējais Hardija Lediņa diskotēku mākslinieks Leonards Laganovskis, video māksliniece Linda Konone un dīdžejs Uldis Rudaks rekonstruēs 1980. gadu diskotēku-lektoriju tradīciju. 

Pasākums notiks piektdien, 13. martā pulksten 19.00 , kādreizējā Celtnieku Kultūras nama "Oktobris" telpās (Bruņinieku iela 2a, Pestīšanas Armijas zāle).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!