Foto: LETA

Laiki un apstākļi ir mainījušies un esam gatavi diskutēt ne tikai par AB dambi, bet vairākām iespējamām nacionālās akustiskās koncertzāles atrašanās vietām, tā šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem norādīja kultūras ministra amata kandidāts Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Vaicāts par publiski izskanējušām bažām, ka varētu veidoties nepamatots sadārdzinājums, ja koncertzālei tiktu izvēlēts AB dambis, kultūras ministra amata kandidāts apliecināja, ka, ņemot vērā arī savu pieredzi opozīcijā Rīgas domē, viņš "ļoti rūpīgi" sekos līdzi, lai to nepieļautu.

Puntulis arī apliecināja, ka viņam un Ministru prezidentam "absolūti sakrīt" viedokļi par darāmajām lietām.

Kariņš pastāstīja, ka tikšanās laikā ar Puntuli pārrunāts, kādā veidā kultūras nozare būtu jāstiprina un jāattīsta. Premjers norādīja, ka Puntulis sniedzis skaidru vēstījumu, kāpēc ir jāuzbūvē akustiskā koncertzāle.

Kariņš pauda pārliecību, ka koncertzāle ir jāuzbūvē un pēc Puntuļa apstiprināšanas amatā, jaunā ministra vadībā arī tiks nonākts pie lēmumiem, par cik lielu finansējumu un kādā laika grafikā tas ir jāizdara.

Valdības vadītājs norādīja, ka 28. jūnijā par koncertzāles celšanu tiks spriests Kultūras ministrijas (KM) un koalīcijas pārstāvju sanāksmē, kur tā iepazīstinās ar koncertzāles konceptuālā ziņojuma projektu. Kariņš gan norādīja, ka vienā tikšanās reizē vēl varētu netikt panāktas vienošanās par visiem jautājumiem.

Ministrijā norādīja, ka pēc politiķu izteiktajiem jautājumiem un ierosinājumiem plānota ziņojuma papildināšana un iesniegšana izskatīšanai valdībā. Līdzko jautājums būs iekļauts valdības darba kārtībā, tas būs pieejams arī publiski.

Kā ziņots, pašlaik notiek sanāksme, kurā KM valdību veidojošo politisko partiju pārstāvjus iepazīstina ar Nacionālās akustiskās koncertzāles konceptuālā ziņojuma projektu.

Par nacionālās koncertzāles būvniecības ieceri tiek diskutēts kopš 2004. gada. Nacionālās koncertzāles novietojuma jautājumu jau iepriekš vairākkārt skatījusi Nacionālā Arhitektūras padome pagājušogad 6.novembrī padziļināti aplūkojot trīs iespējamas alternatīvas – AB dambi, Kongresu namu un variantu Rīgas degradētajā teritorijā.

Tāpat vēstīts, ka pašreizējais īpašnieks paudis vēlmi Latvijas valstij dāvināt zemes gabalu Andrejsalā Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai. Attīstības projekta "Riga Port City" pārstāvis Juris Pētersons skaidroja, ka dāvinājumam paredzēti divi nosacījumi. Pirmkārt, ka uz dāvināta zemes gabala saprātīgā laika termiņā tiks uzbūvēta koncertzāle, savukārt otrais nosacījums paredz, ka tiks īstenots esošais detālplānojums, kurš paredz, ka tiks "iztaisnota" Eksporta iela, proti, to novirzot tālāk no Daugavas, lai rastu vietu koncertzāles celtniecībai.

Saeima par Puntuļa apstiprināšanu kultūras ministra amatā varētu lemt 8. jūlijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!