Foto: Publicitātes foto
VIII pasaules diktātu latviešu valodā, kas norisinājās Valsts valodas dienā, 15. oktobrī, bez kļūdām uzrakstījuši 13 no 1739 dalībniekiem. Šoreiz diktātu perfekti uzrakstīt pa spēkam bijis tikai sievietēm.

Kā "Delfi" informē pasākuma rīkotāji, VIII pasaules diktātu latviešu valodā rakstīja 1784 dalībnieki, tomēr 45 diktāti netika pieņemti labošanai, jo nebija pabeigti vai bija uzrakstīti bez diakritiskajām zīmēm. No 1739 pieņemtajiem darbiem 13 bija uzrakstīti bez kļūdām, savukārt 114 darbos kļūdu skaits bija minimāls. Lielākais kļūdu skaits vienā darbā bija 260.

Starp populārākajām ortogrāfijas kļūdām bija partikulas "tikvien" pareizrakstība, līdzskaņa zuduma neievērošana darbības vārda "lūzt" formās un nepareiza galotne personvārdā "Džeimss".

VIII pasaules diktātā, līdzīgi kā citos gados, dāmas bijušas daudz aktīvākas dalībnieces par kungiem, proti, no visiem dalībniekiem vairāk nekā 80% bija sievietes. Starp jaunākajiem diktāta rakstītājiem bija 11 gadu jauni pusaudži, bet visvairāk pieredzējusī dalībniece bija 92 gadus veca kundze no Mārupes. Zināms arī, ka vismaz viena dalībniece diktātu rakstījusi savā dzimšanas dienā.

Lai gan rezultātus bija plānots izziņot aizvadītā gada nogalē, radās neparedzēta tehniska kļūme, kuras dēļ ilgu laiku nebija iespējams apkopot tiešsaistē rakstīto darbu rezultātus. Diktāta organizatori atvainojas dalībniekiem par kavēšanos un cer, ka tas nekļūs par iemeslu nepiedalīties nākamajā diktātā, kas notiks jau rudenī.

VIII pasaules diktāta latviešu valodā tekstu radīja latviešu rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris, un 15. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē to diktēja aktieris un režisors Gerds Lapoška.

Diktāta oriģināltekstu iespējams aplūkot šeit: raksti.org/original-text.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!