Фото: LETA

86 gadu vecumā mūžībā devies Latvijas fotogrāfs, fotovēsturnieks, daudzu grāmatu autors un viens no Latvijas Fotogrāfijas muzeja izveidotājiem – Pēteris Korsaks (1937-2024), liecina tiešsaistes žurnāla "FK Magazine" sociālajos medijos publicētā informācija.

Pēteris Korsaks darba mūža vairāk nekā 40 gadus veltījis Latvijas fotogrāfijas vēstures izpētei, atstājot, izcilas un paliekošas Latvijas kultūrvēstures liecības.

Kā norādīts Latvijas Fotogrāfijas muzeja mājaslapā publicētajā biogrāfijā, nenovērtējams ir Pētera Korsaka ieguldījums fotogrāfa Mārtiņa Buclera (1866-1944) atstātā mantojuma pētniecībā, VEF MINOX vēstures un izgudrotāja Valtera Capa (1905-2003) biogrāfijas izpētē un daudzu citu būtisku fotogrāfijas medija tēmu apkopošanā. Savus pētījumus vēsturnieks plaši ir publicējis rakstos un apkopojis grāmatās.

Kā līdzautors Pēteris Korsaks ir piedalījies izdevuma "Latvijas fotomāksla: Vēsture un mūsdienas" (1985) tapšanā. No jaunākajiem izdevumiem minami "Latviešu fotogrāfi – kara liecinieki" ("Neputns", 2019), "Eižens Finks, Fotogrāfs leģenda" ("Neputns", 2022).

Kā Latvijas Fotogrāfijas muzeja vēsturnieks (1990 – 2008) Pēteris Korsaks veidoja fundamentālu bāzi muzeja krājumam un pētniecības tradīcijām. Mūža nogalē autors pievērsās liecību un materiālu vākšanai par represijās cietušajiem fotogrāfiem un pirmā un otrā pasaules kara reportieriem.

Pēteris Korsaks ir Kultūras fonda Spīdolas fonda pirmais stipendiāts Latvijā (1988), Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !