Foto: Ronalds Šulcs

Režisors Valdis Lūriņš uzsācis darbu pie jaunas muzikālas brīvdabas izrādes "Čikāgas piecīši – atgriešanās", kuras pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas "Čikāgas piecīšu piedzīvojumi" un leģendārās trimdas latviešu grupas populārākas dziesmas, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

Kā iestudējumu raksturo tā veidotāji, tā ir muzikāli vēsturiska vīzija – izrāde, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti atveidos iemīļotās grupas uzstāšanos viņu jaunības laikā. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 5. jūlijā, Rojā, kas būs arī jaunās Rojas estrādes atklāšanas pasākums.

Izrādē piedalīsies Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Ieva Sutugova, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis, Inita Sondore un Ginta Krievkalna.

"Šogad aprit 30 gadi kopš "Čikāgas piecīšu" atgriešanās Latvijā 1989. gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu. "Čikāgas piecīšu" izpildītās dziesmas jau gadiem bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji un pat nezināja, kā viņus sauc. Nelegālie "Čikāgas piecīšu" ieraksti klejoja un tika pārrakstīti neskaitāmas reizes, līdz plates un magnetofona lentas burtiski juka ārā un kļuva caurspīdīgas no spēlēšanas. Nepārspīlējot var apgalvot, ka visā Latvijā viņu dziesmas ne tikai bija dzirdējuši, bet pat zināja no galvas; viņu dziesmu ieraksti bija kā svaiga gaisa malks padomju stagnācijas un rusifikācijas nogurdinātajai sabiedrībai. Tie bija arī jauni muzikāli akcenti, kas pavēra kantrī mūzikas pasauli, un bija tai laikā kaut kas savdabīgs un nedzirdēts," raksta iestudējuma veidotāji.

"Čikāgas piecīši" bija ārkārtīgi populāri arī Latviešu trimdas sabiedrībā. Viņu koncerti palīdzēja nosargāt un stiprināt latvisko identitāti svešumā. Nepārvērtējama ir Alberta Legzdiņa nozīme "Čikāgas piecīšu" pastāvēšanā. Viņš izkopa īpašu humorpilnu grupas koncertēšanas stilu. Tie būtībā nebija koncerti, bet izrādes ar dziesmām un humora skečiem, kuros vienmēr skanēja aktuāli, nevienu neaizskaroši joki, par kuriem visi zināja, ka tādi būs un tos ļoti gaidīja.

Alberta Legzdiņa tēlā iejutīsies Mārtiņš Egliens, kurš pats ir atraktīvs aktieris ar talantu sadarboties ar publiku. Viņš ļaus skatītājiem izbaudīt "Čikāgas piecīšu" jokus un gaisotni. Mārtiņš Brūveris kļūs par Armandu Birkenu, Janīnas Ankipānes šarmu un muzikalitāti iznesīs dziedātāja Ieva Sutugova. Lorijas Vudas tēlā iejutīsies dziedātāja Ginta Krievkalna vai Dailes teātra aktrise Inita Sondore. Aktieris Marģers Eglinskis atveidos gan Uldi Ievānu, gan Uldi Streipu, kuri abi bija izcili joku meistari. Vēl izrādē skatītāji varēs tikties ar Ilmāru Dzeni, ko atveidos Liepājas teātra dziedošais, lieliskais aktieris Rolands Beķeris. Ilmārs Dzenis pašos pirmsākumos ir dziedājis "Čikāgas piecīšos", taču vēlāk bijis spiests pārcelties uz Floridu, kur sāka pats savu mūziķa karjeru. Izrādē kā Larisa Mondrusa uzmirdzēs Ginta Krievkalna. Jāpiebilst gan, ka Larisa Mondrusa emigrēja no Latvijas gan krietni vēlāk, un viņai nav nekādā sakarā ar "Čikāgas piecīšiem", tomēr arī viņas dziesma "Svešā zemē stādu rozes" ir tautā ļoti populāra un piederīga tā laika notikumiem.

2019. gada vasarā šobrīd ieplānotas 10 izrādes: 7. jūlijā Valmierā, 13. jūlijā – Madonā, 2. augustā Saldū, 3. augustā Kuldīgā, 4. augustā Jelgavā, 16. augustā Ulbrokā, 17. augustā Kandavā, 18. augustā Cēsīs, 23. augustā Bauskā, 24. augustā Smiltenē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!