Foto: F64
Režisora Aika Karapetjana filma "M.O.Ž." izcīnījusi divas balvas "Fantastic Cinema Festival" Arkanzasā, ASV, liecina informācija festivāla mājaslapā.

Filma "M.O.Ž." jeb angliski "The Man in the Orange Jacket" ieguvusi Lielo žūrijas balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, savukārt režisors Karapetjans saņēmis balvu kā labākais pilnmetrāžas mākslas filmu režisors.

Žūrija uzsvērusi, ka filmai ir spēcīgs scenārijs, kā arī fantastiska kinematogrāfija. "Izcila iedziļināšanās ārprātā," filmu raksturojuši žūrijas pārstāvji.

Filma jau iepriekš guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē, kā arī piesaistījusi ārvalstu kinokritiķu un žanra interesentu uzmanību. Kopš 2014.gada maija filma "M.O.Ž." izrādīta pasaulē nozīmīgos kinofestivālos. Tās pirmizrāde notika Monreālas Starptautiskajā fantāzijas filmu festivālā. Tālāk filma ceļoja uz BFI Londonas filmu festivālu, kā arī filmu festivāliem ASV, Kanādā, Francijā, Itālijā un Spānijā, kur pulcēja skatītāju pilnas zāles un izpelnījās kritiķu atzinību. "M.O.Ž." ir pirmā latviešu šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma - kopš 1992.gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas "Zirneklis".

Filmā pēc nesaudzīgām streikojošo strādnieku atlaišanām ostas uzņēmumā tā īpašnieks nolemj atpūsties, dodoties brīvdienās uz Itāliju ar savu jauniņo sievu. Vakarā pirms prombraukšanas viņa greznajā villā iekļūst viens no atlaistajiem darbiniekiem, jauns vīrietis oranžā ostas strādnieka vestē. Svešinieka slepkavnieciskie nodomi vēlāk izrādās tikai daļa no iespaidīga atriebības plāna.

Pirmizrādi Latvijā filma piedzīvoja 19.februārī "Kino Citadele".

"Fantastic Cinema Festival" Arkanzasā notika no 11. līdz 14.martam. Festivāls ir veltīts šausmu, zinātniskās fantastikas un citiem žanriem. Festivālam bija izvēlētas 10 filmas no deviņām dažādām valstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!