Foto: Andrejs Strokins

Rīgas Starptautisko kino festivālu 15. oktobrī atklāja "Splendid Palace" telpās ar Zigmāra Jaujas veidoto izstādi "Zudušos kinoteātrus meklējot".

Zigmāra Jaujas fotoizstāde piedāvā gan izstaigāt atmiņu takas, gan iegūt unikālu pieredzi, kurai līdzinieču nav, jo no fotogrāfijām nojaušams arī kinoteātra un tā apkaimes mikroklimats, kas bieži vien vai nu bagātināja vai - gluži pretēji - padarīja ne tik tīkamu kino skatīšanos, stāsta festivāla rīkotāji.

Zigmārs Jauja ir arhitekts arhitektu birojā "NRJA". Papildu pieredzei arhitektūrā, ar fotogrāfijas palīdzību fotoblogā "Paslēptā Rīga" Jauja pēta, kā atsevišķas Rīgas pilsētas daļas lēni un nenovēršami sabrūk. Savukārt izstāde "Zudušos kinoteātrus meklējot" ir kā personiska pētījuma starpposms, kura galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Rīgas apkaimju dažādībai un rosināt patīkamas un vienlaicīgi sāpīgas atmiņas par zudušiem kino skatīšanās laikiem, kurus vairs neatgriezt, informē izstādes organizatori.

Materiāli kinoteātru meklējumiem vākti dažādās publikācijās laikrakstos, iknedēļas avīzē "Rīgas Kinoekrāni" (izdota no 1958. līdz 1992. gadam), Latvijas Kino Muzeja arhīvā, Latvijas Valsts arhīvā, Rīgas Pilsētas Būvvaldes arhīvā, no citiem blogu autoriem un paša autora veidotas virtuālas informācijas apmaiņas platformas "Zudušos kinoteātrus meklējot".

Izstādē apskatāmas bildes ar bijušo kinoteātru ēkām mūsdienās, papildinātas ar stāstiem par kino skatīšanās pieredzi lokālajā kinoteātrī, pārskats par kinoteātru skaita izmaiņām un to sadalījumu pa apkaimēm laika gaitā. Izstāde apskatāma "Riga IFF" laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!