Foto: SIPA/Reuters/Scanpix/LETA
Bejonse, iespējams, varēja būt patiešām iznesīga putekļu slotiņa filmā "Skaistule un briesmonis", Džeka Nikolsona vietā – pavisam cits Džokers Tima Bērtona "Betmena" versijā, bet kāda cita gaišmatainā Holivudas daiļava gūt slavu kā "Gudrā blondīne". Tas viss būtu bijis iespējams, ja Holivudas zvaigznes būtu veikušas citas izvēles.

Portāls "Delfi" iepazīstina ar 10 aktieriem, kuri dažādu iemeslu dēļ atteicās no lomām, kas citiem nesušas panākumus, apbalvojumus un pat zeltīto "Oskara" statueti.

Bejonse kā putekļu slotiņa

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Režisors Bils Kondons savā "Skaistules un briesmoņa" ("Beauty and the Beast", 2017) stāsta versijā vēlējās redzēt dziedātāju Bejonsi Noulzu, tomēr ne, kā varētu šķist, lai tēlotu skaistuli. "Tā nebija viņai gana liela loma," viņš stāsta "Yahho! Entertainment". "Viņa būtu bijusi laba putekļu slotiņa."

Bejonses vietā "Skaistules un briesmoņa" slotiņas Plumettes loma nonāca pie Gugu Mbatas – Rovas. Tomēr dziedātājai ir pavērusies cita iespēja izmantot savu balsi kādā citā "Walt Disney Pictures" filmā – "Karalī Lauvā" ("The Lion King"), kas iznāks nākamgad, viņa piekritusi Nalas loma.

Citas Emmas filmā 'La La Land'

Foto: Vida Press

"La La Land" ("La La Land: Kalifornijas sapņi", 2016) sākotnēji galveno lomu atveidot bija iecerēts citai Emmai, proti Emmas Stonas vietā tika plānots, ka 14 "Oskara" nominācijas saņēmušajā filmā, galvenajā lomā būs "Harija Potera" sēriju zvaigzne Emma Vatsone.

Tomēr aktrise nebija spējīga veikt divus projektus vienlaicīgi – gan sagatavoties "Skaistulei un briesmonim" ("Beauty and the Beast", 2017), gan filmēties "La La Land". "Es zināju, ka man ir jāšanas apmācības, es zināju, ka man ir deju treniņi, es zināju, ka mani sagaida mēnešiem gari dziedāšanas kursi, un es zināju, ka man ir jābūt Londonā, lai to visu darītu," Vatsone skaidroja ārzemju medijiem.

Arī filmas otrs galvenais aktieris Raiens Goslings nebija pirmā izvēle. Sākotnēji tas bija aktieris Mails Tellers, kurš jau bija spēlējis galveno lomu "La La Land" režisora Demjena Šazela pirmajā filmā "Atsitiens" ("Whiplash", 2014). Filmas režisors un scenārists atzina, ka esot bijis brīdis, kad gan Vatsone, gan Tellers bija gatavi piedalīties filmēšanā, tomēr, gala rezultātā, ar abiem aktieriem līgumi netika noslēgti.

Emma Stona par savu aktierspēli "La La Land" saņēma "Oskaru", bet Raiens Goslings tika nominēts kā labākais aktieris.

Breds Pits soli par tālu no rokzvaigznes

Foto: AFP/Scanpix

Breds Pits jau bija autoritāte kā aktieris un slavenība, kad tika aicināts filmēties 2000. gada filmā "Gandrīz slaveni" ("Almost Famous"). Pita tēls būtu bijis Rasels Hamonds – rokzvaizne, kura tēls ir daļēji balstīts "The Eagles" dibinātāja, ģitārista un dziedātāja Glena Freja dzīvesstāstā.

Tomēr aktieris pameta filmas projektu, jo neesot izpratis šo tēlu. Šķietami slavenas rokzvaiznes veidols, kurš laiku pavada izklaidējoties ballītēs, ir pārāk tāls slavenam aktierim, kurš arī … savu laiku pavada izklaidējoties ballītēs.

Breda Pita vietā Rasela "kurpēs iekāpa" Billijs Krudups, bet filma saņēma trīs nominācijas "Oskara" balvai, no tām vienu uzvaru par scenāriju, ko sarakstījis filmas režisors Kamerons Krovs.

Brālis un māsa 'Troņu spēlēs'

Foto: PA Images/Scanpix/LETA

Līdz ar seriāla "Troņu spēle" ("Game of Thrones", 2011 – 2019) popularitāti, vairāki aktieri un slavenības sākuši atzīt savu muļķību atsakoties no tolaik vēl maz zināma televīzijas projekta.

To skaitā ir dziedātāja Lilija Alena, kura savā sociālajā mediju kontā "Reddit" atklāja, ka ir tikusi uzaicināta filmēties "Troņu spēlēs", bet ir atteikusies tā iemesla dēļ, ka seriāla veidotāji ir vēlējušies, lai Alena tēlo teju pati sevi – māsu savam īstajam brālim (Alfijs Alens seriālā atveido Teonu Grejdžoju).

Alena nav piekritusi, jo esot jutusies neērti par konkrētu ainu uz zirga, kurā Teons savu māsu "apčamda".

Pats Alenas brālis gan noliedz viņas komentāru, sakot, ka Džemma Vīlana vienmēr ir bijusi padomā Teona māsas lomai. Tomēr jāpiebilst, ka "Troņu spēles" grāmatu autors Džordžs R. R. Mārtins ir Lilijas Alenas fans.

Vientiesīga blondīne – bet ar 'Zelta globusa' nomināciju

Foto: AP/Scanpix/LETA

Šķiet, ka Ellas Vudsas loma amerikāņu aktrisei Rīzai Viterspūnai 2001. gada filmā "Gudrā blondīne" ("Legally Blonde") bija kā radīta, un vairumam filmas cienītāju ir grūti iedomāties kādu citu aktrisi, kura varētu tēlot naivo, bet sirsnīgo meiteni Ellu romantiskajā komēdijā.

Tomēr uz šo lomu pretendēja arī daudzas citas aktrises, tai skaitā Kristīna Apelgeita. Viņa jau iepriekš bija atveidojusi klišejisko blondīni televīzijas šovā "Precējies. Ir bērni" ("Married… With Children", 1987 – 1997), tomēr šo lomu viņa nepieņēma.

"Kas par stulbu rīcību, vai ne?" viņa vēlāk komentēja. Savukārt Viterspūna par darbu šajā filmā ieguva "Zelta globusa" nomināciju.

Katram savs Šekspīrs

Foto: Reuters/Scanpix

Pāris gadus pirms "Iemīlējies Šekspīrs" ("Shakespeare in Love", 1998) kļuva par filmu ar septiņiem "Oskariem" un bija vēl tikai iecere režisora galvā, bija plānots, ka tās galvenā loma tiks Džūlijai Robertsai.

Tomēr Robertsa gribēja, lai viņas Šekspīrs ir Daniels Dejs-Luiss, un, kad viņš atteicās no lomas, aktrise darīja to pašu, turklāt vien sešas nedēļas pirms filmēšanas sākuma.

Gvineta Paltrova par lomu, ko Robertsa noraidīja, saņēma "Oskaru" kategorijā "Labākā aktrise galvenajā lomā".

Kā Džons Litgovs nekļuva par Džokeru

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pirms Džeks Nikolsons kļuva par ikonisko Džokeru Tima Bertona "Betmenā" ("Batman", 1989), nopelnot 100 miljonus dolāru par lomu, tā tika piedāvāta Džonam Litgovam.

"Mana sliktākā prove bija Tima Bertona "Betmenam"," Litgovs vēlāk atklāja ārzemju medijiem. "Es centos viņu pārliecināt, ka es neesmu radīts šai lomai, kas man arī izdevās."

Divas Dženiferas un divas nominācijas

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pirms režisors Kventins Tarantiono sāka filmēt savu vesternu "Pretīgais astotnieks" ("The Hateful Eight", 2015), viņš tikās ar amerikāņu aktrisi Dženiferu Lorensu, lai apspriestu iespēju dot aktrisei lomu filmā. Tikšanās gan palikusi bez rezultātiem.

"Viņa ar mani satikās pieklājības pēc, man šķiet," Tarantino stāstīja "Entertainment Weekly". Tai laikā Lorensa jau filmējās filmā "Džoja" ("Joy", 2015) un piedalījās "Bada spēļu" ("Hunger Games", 2012 – 2015) filmu popularizēšanā presē. Tāpēc Tarantino uzskata, ka neesot eksistējusi pat iespēja, ka aktrise varētu piekrist filmēties viņa filmā.

Tā vietā Lorensa saņēma "Oskara" nomināciju par savu aktierspēli "Džojā", bet Dženifera Džeisone Lī, kura pieņēma lomu Lorensas vietā, arī saņēma "Oskaru" nomināciju.

Tarantino ne vienmēr dabū to, ko grib

Foto: Vida Press

Lai arī režisoram Kventinam Tarantino izdevās pierunāt amerikāņu aktrisi Umu Tūrmani spēlēt lomu viņa ikoniskajā "Lubenē" ("Pulp Fiction", 1994), tik labi viņam negāja ar ar Vorena Bītija pielaušanu kādā citā viņa filmā – "Nogalināt Bilu" ("Kill Bill: Vol. I & II", 2003).

Tarantino vēlējās, lai Bītijs šajā filmā ir pats Bils, scenārijā rakstot lomu tieši viņam. Tomēr aktieris nebija mierā ar ilgo laiku, ko vajadzētu pavadīt filmējoties Ķīnā – viņš nevēlējās tik ilgi būt prom no saviem bērniem.

Lai arī Tarantino joprojām saka, ka Bītijs bija "laba izvēle" un būtu bijis "brīnišķīgs filmā", viņš apgalvo, ka netur naidu pret aktieri par lēmumu nepiedalīties filmā.

Aiz 'Kuprainā kalna' ir pilns ar zvaigznēm

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

2005. gada filma "Kuprainais kalns" ("Brokeback Mountain") bija tik kritiķu labi novērtēta un guva tik lielus komerciālos panākumus, ka varētu šķist – vairums aktieru piekristu galvenajām lomām tajā.

Tomēr filmas veidotājiem aktieru atlases process sagādāja grūtības. Pirms filmas veidošanu pārņēma režisors Angs Lī, pie tās strādāja Gass van Sants. Sants vēlējās savā filmā redzēt pazīstamas filmu zvaigznes, bet ārzemju medijiem viņš stāsta, ka neviens neesot vēlējies piedalīties filmā. Leonardo Dikaprio, Breds Pits, Mets Deimons, Raiens Filipe – visi atteicās no dalības "Kuprainajā kalnā".

Kad filma bija jau Lī rokās, arī Marks Vālbergs teica nē, jo tās scenārijs, kas attēlo divu homoseksuālu kovboju attiecības Amerikas rietumos, viņam "licis justies neērti".

Džeka Tvista lomai, kura varēja tikt Vālbergam, piekrita Džeiks Džilenhols un par to saņēma BAFTA balvu. Savukārt Hīts Ledžers, kurš piekrita otra kovboja Enisa Del Mara lomai, par savu aktierspēli saņēma vairākas nominācijas dažādām balvām, tai skaitā "Oskaram" un kritiķu uzslavas par savu sniegumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!