Foto: Publicitātes foto
Piektdien, 2019. gada 15. martā, Kopenhāgenas galerijā "Format artspace" tika atklāta izstāde "Dawn directions", kurā Latviju pārstāv Ieva Nagliņa un Paulis Liepa.

Dalībai izstādē kurators Rasmus Danø izraudzījis 11 māksliniekus no Baltijas un Ziemeļvalstīm –Ālandu salām, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Somijas un Zviedrijas: Anonymous Boh, Toomas Kuusing, Taje Tross (Igaunija), Hansina Iversen (Ālandu salas), Paulis Liepa, Ieva Nagliņa, (Latvija), Mia Lindqvist, Michel Ruths (Somija), Jenny Berg, Morgan Schagerberg (Zviedrija), Rasmus Danø (Dānija).

Izstāde prezentē māksliniekus, kuri grafikas tehnikas pielieto gan klasiskos, gan eksperimentālos veidos. Darbi demonstrē ne vien viņu prasmes, bet arī netipiskas perspektīvas grafikas lietojumā mūsdienās. Līdz ar to izstāde piedāvā plašu un daudzveidīgu ieskatu grafikā. Izstādē redzami darbi klasiskajās grafikas tehnikās – litogrāfija, kokgriezums, linogriezums, kā arī laikmetīga interpretācija digitālajai drukai, kolagrāfijai un skulpturāliem veidojumiem.

Izstādes dalībnieki pieder starptautiskai grafiķu ciltij, kas veidojusies pateicoties starptautiskajam grafikas festivālam "Printmaking IN", kur pēdējo trīs gadu laikā mākslinieki ir tikušies festivāla norises laikā Pērnavā (Igaunijā) un Rīgā (Latvijā).

Izstādes atklāšanā bija vērojama zviedru mākslinieku – Dženijas Bergas (Jenny Berg) un Morgana Šagerberga (Morgan Schagerberg) – drukas performance.

Izstādes iniciators un kurators Rasmus Danø ir mākslinieks no Dānijas, kurš galvenokārt strādā grafikā un līdz šim organizējis vairākas grafikas izstādes.

Galerija "Format Artspace" atvērta kopš 2013. gada un koncentrējas uz grafikas popularizēšanu, labprāt strādā ar jauniem māksliniekiem. Galerijai ir izdevies izveidot telpu, kas mākslas pasauli padara pieejamu plašākai auditorijai.

Izstāde būs skatāma līdz 2019. gada 20. aprīlim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!