Foto: Mango
Pēdējo gadu laikā sieviešu garderobi visā pasaulē papildinājušas daudzas jaunas stila lietiņas, no kurām vairums, kā noskaidrots kādā nesen veiktā aptaujā, vīriešiem liekas nepievilcīgas.

Portāla MSN.com veiktajā aptaujā, kurā piedalījušies tūkstošiem vīriešu no dažādām pasaules malām, noskaidrots, ka lielākā daļa no pēdējo gadu modes tendencēm, kas sievietēm liek sajūsmā spiegt un tukšot savus banku kontus, vīriešiem šķiet šausmīgas.

Vislielākās pretenzijas vīriešus izraisa daiļā dzimumu pārstāvju vēlme tērpties bezformīgos un pat vīrišķīgos apģērbos, tādejādi slēpjot sava auguma formas. Tāpat vīriešus kaitina sieviešu aizraušanās ar pārmērīgi lielu aksesuāru izvēli, sākot no atbaidošām matu rotām un beidzot ar milzu saulesbrillēm, analizējot aptaujas rezultātus, atzinusi izdevuma The Daily Mail stila eksperte Līza Džonsa.

Aptaujā izveidots to apģērbu un aksesuāru tops, no kuru valkāšanas sievietēm, ja vien viņas vēlas izskatīties iekārojamas savu vīriešu acīs, tomēr vajadzētu atturēties.

Saraksta absolūtais līderis ir austrumu stila platās bikses, kuras pirms trim gadiem pirmo reizi kādā savā kolekcijā demonstrēja Īva Senlorāna modes nama dizaineri. Iesākumā šīs platās, izpletņiem līdzīgās bikses galvenokārt valkāja dažāda mēroga slavenības, bet palēnām tās par gana labām atzina arī parastās sievietes.

Vīriešiem šīs bikses šķiet viens no vismazāk seksuālākajiem apģērba gabaliem, jo tās slēpj gan sievietes kājas, gan dibenu un pat vispievilcīgākā auguma īpašnieci spēj padarīt par omulīgā Karlsona līdzinieci.

Sarakstā iekļuvuši arī dažāda veida kombinezoni, kuri savulaik tika uzskatīti par darba un ikdienas apģērbu, bet, pateicoties tam, ka pasaules zvaigznes arvien biežāk tādā apģērbā apmeklēja publiskus pasākumus, kļuva par saviesīgu tērpu.

Kombinezonā tērpta sieviete vīriešus izraisa nepatiku, jo tādejādi viņa ne tikai atstāj infantilu maza bērna iespaidu, bet arī rada bažas par to, cik viegli no šī apģērba būtu iespējams viņu atbrīvot.

Ne mazāk kā kombinezoni vīriešus tracina arī "uggi" tipa zābaki, kas atgādina savulaik tik iecienītos "vaļenkus". Iesākumā ērtos, bet nepievilcīgos zābaciņus austrāliešu firma Ugg ražoja lauksaimnieču vajadzībām, bet pēdējos gados tie kļuvuši par neatņemamu daudzu sieviešu garderobes sastāvdaļu.

Vīriešiem šāda veida apavi neliekas seksuāli, jo tie saīsina sievietes augumu un padara to masīvu, kā arī, ilgi valkājot, tie sākot nepatīkami ost, kas sievietes pievilcību vīriešu acīs nekādā veidā nespēj vairot.

Otrs no apavu veidiem, kas vīriešiem liekas nepievilcīgi un neseksuāli, ir gladiatora tipa sandales, kuras pašas sievietes uzskata par seksuālāko šīs sezonas modes tendenci. Iemesli, kāpēc vīriešiem šie apavi nepatīk, gan ir visnotaļ dīvaini - sandales atstājot neglītus nospiedumus uz sievietes kājām, kā arī saulainā laikā var kļūt par iemeslu smieklīgam iedegumam, bet vairums aptaujāto vienkārši paziņojuši, ka viņi nevēlas par mīļoto gladiatoru.

Izrādās, ka vīriešus spēj tracināt ne tikai sieviešu apģērbs, bet arī matu sakārtojums, jo vairums stiprā dzimuma pārstāvju uzskata, ka uz sievietes galvas vajadzētu atrasties tikai matiem, nevis iespaidīgiem aksesuāriem.

Tas skaidrojums ar daudzu stiprā dzimuma pārstāvju patiku pret dabiskiem sieviešu matiem, kurus ir patīkami glāstīt, nebaidoties, ka pirksti aizķersies sakaltušā matu lakā vai dīvainā sprādzē.

Vēl viens no apģērbu gabaliem, kas vīriešiem liekas ne visai baudāms, ir legingi, kurus daudzas sievietes atzinušas par vienu no ērtākajiem garderobes elementiem. Vīriešiem šīs zeķubikses bez pēdām nepatīkot, jo tās neatstāj vietu viņu izdomai - apspīlētais audums ļauj redzēt gan gurnus, gan kājas, gan dibenu un neradot vēlmi šo sievieti izģērbt, jo viss jau tāpat ir kā uz delnas. Daži legingu nēsātāju kājas pat salīdzinājuši ar cīsiņiem iepakojumā, kuri īpaši seksuāli vis nešķiet.

Ne mazāk nepievilcīgas vīriešiem šķiet sievietes smokingos, kas modes ekspertus gan nedaudz pārsteidzis, jo pēdējo gadu laikā šis apģērba gabals no sieviešu garderobes praktiski izzudis. Vīrieši savu nepatiku skaidrojuši ar to, ka smokingā tērpta sieviete slēpj gan rokas, gan krūtis un šāds konservatīvs stils stiprā dzimuma pārstāvjiem sirdij nav tuvs.

Kā pēdējais aksesuārs, kuru klātbūtne sieviešu garederobē vīriešiem šķiet lieks, ir milzu saulesbrilles, kas nosedz daļu sejas, jo tas radot iespaidu, ka sievietei dzīvē ir nopietnas problēmas, kuras viņa cenšas slēpt, piemēram, alkoholisms vai aizraušanās ar narkotikām.

Galerijā Mango piedāvā izlasi ar Latvijā labi pazīstamām šovbiznesa darbonēm (un Intaru Busuli), kuras savā garderobē iekļāvušas tos apģērba gabalus un aksesuārus, kas vairumam pasaules vīriešu šķiet nepievilcīgi.  

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!