Foto: Reuters/Scanpix

Angļu aktieris Kristians Beils (attēlā) saniknojis ticīgos ar izteikumiem par Bībeles varoni Mozu, ko viņš spēlē režisora Ridlija Skota gaidāmajā filmā Exodus: Of Gods and Kings, vēsta britu laikraksts The Guardian.

"Es pieļauju, ka viņš varēja būt šizofrēniķis, kā arī viens no barbariskākajiem cilvēkiem, par kuriem esmu lasījis," Beils teica preses konferencē Losandželosā.

Aktieris atzina, ka pirms lomas uzņemšanās neesot bijis ļoti zinošs par Bībeli, taču pēc tam pievērsies kristietības, jūdaisma un islāma svēto rakstu izpētei, kā arī izlasījis rakstnieka Džonatana Kirša darbu par Mozus dzīvi.

"Viņš bija ļoti vētrains, nemierīgs un neparedzams cilvēks. Taču man lielākais pārsteigums bija Dieva būtība - viņš bija tikpat mainīgs," norāda Beils.

Kristiešu interneta vietne Christianity Today pauda cerību, ka Skota lielbudžeta filma būs tuvāka Bībelē aprakstītajam nekā šogad iznākusī Darena Aronofska kinolente Noah (Noass).

Filmā Exodus: Of Gods and Kings Sarkanās jūras "atvēršanās" Mozus priekšā skaidrota ar zemestrīci, nevis dievišķu brīnumu. "Nav iespējams pāršķirt jūru, lai ūdens sienas stāvētu taisni, kamēr cilvēki caur tām iziet pa sauszemi," uzsver Skots.

Viņš atzina, ka bērnībā neesot varējis noticēt Bībeles sižetam, ko redzēja kristīgajā televīzijas pārraidē The Ten Commandments. "Es atceros šo sajūtu. Man šķita, ka tam jābūt kādam zinātniskam izskaidrojumam," sacīja režisors.

Filma uz kino ekrāniem iznāks šī gada 12. decembrī, un bez Beila tajā filmējušies arī tādi pazīstami aktieri kā Sigurnija Vīvere, Bens Kingslijs, Džons Turturo un citi.

Filmas Exodus: Of Gods and Kings reklāmas treileris

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!