Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Atzīmējot tradicionālās Putnu dienas, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludinājis fotokonkursu "Mans putns". Fotogrāfi-amatieri aicināti iesniegt savus īpašos Latvijā uzņemtos kadrus, kuros redzami savvaļas putni.

Fotokonkurss "Mans putns" kopš 2002. gada ir viena no muzeja pavasara aktivitātēm. Konkursa mērķis vienmēr ir bijis mudināt cilvēkus vērīgāk ieskatīties dabā, to labāk iepazīt un izprast. Tas veicina sabiedrības interesi un domu apmaiņu par putniem, to dzīvesveidu un norisēm dabā.

Gadu gaitā izveidojies pastāvīgu konkursantu loks, kuri turpina pārsteigt organizatorus ar unikāliem kadriem. Muzeja pārstāvji norāda, ka ar prieku vēro, kā ilggadējie dalībnieki nomaina vecuma grupas, aizvien pilnveidojot iemaņas fotografēšanā un putnu sugu atpazīšanā. Arī šogad ikviens aicināts piedalīties un draudzīgā konkurencē ar citiem pacīnīties par Latvijas uzņēmēju un organizāciju sarūpētajām balvām.

Konkursa darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Viens dalībnieks drīkst iesniegt 1-3 bildes. Darbu iesniegšana līdz 9. maijam. Konkursa nolikums, pieteikšanās un plašāka informācija muzeja mājaslapā "dabasmuzejs.gov.lv".

Balvas sarūpējuši "Merķeļa druka", "Ozolkalns", "Lauku ceļotājs", "Brīvs.lv", z/s "Adzelvieši", Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un Latvijas Nacionālais dabas muzejs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!