Foto: Shutterstock
Ne vienmēr ir svarīgi pilnībā visu ceļojuma laikā iemūžināt fotogrāfijās, taču reizēm cilvēki nožēlo, ka tieši tā vieta vai tā māja nav liekama atmiņu lādītē taustāmā veidā. Vienkāršu, statisku kadru nofotografēt mākam mēs visi, bet kā parastu kadru pārvērt par neierastu un ļoti acīm tīkamu? Interesantu bilžu uzņemšanas tehnikās un padomos dalās "The Guardian".

Dodies bilžu medībās ar vietējiem

Vietējie vienmēr spēs parādīt daudz vairāk neierastu vietu, nekā tūrisma ceļveži – tas ir fakts. Šī iemesla dēļ dodies ekskursijās kopā ar kādu vai arī izprašņā līdz pēdējam sīkumam tuvākās kafejnīcas pārdevēju. Ja vieta pati par sevi būs citāda un savdabīga, pūles jāpieliek būs daudz mazāk.

Ja nevēlies ikdienišķu kadru ar kādu laukumu vai ēku, "paņem kadrā" arī kādu cilvēku, kurš atdzīvinās bildi.

Vai esi dzirdējis par zivs aci jeb fisheye? Tas ir objektīvs ar ļoti platu leņķi, kurš ļauj iemūžināt daudz lielāku plašumu – ar to uzņemtās fotogrāfijas izskatās pavisam citādi un neierasti. Telefonos var gan lejupielādēt šādu aplikāciju, gan arī uzlikt to pa virsu kamerai, iegūstot labāku kvalitāti. Redzēsi, vide izskatīsies daudz citādāk un neparastāk.

Laicīga celšanās

Uzņemt skaistu bildi nenozīmē tikai atnākt uz konkrēto vietu, nospiest pogu un aiziet. Fotografēšanai ir jāsagatavojas, ja vēlies, lai tavas bildes atstātu visus ar vaļā mutēm. Ja būsi atnācis uz izvēlēto vietu laicīgāk, piemēram, pirms saullēkta, varēsi noķert īsto kadru pilnā krāšņumā.

Iemūžinot kadrus saullēktā, pašai saulei ir diez gan maza nozīme – šajā bildēs svarīgi ir mākoņi, to izskats un tas, kā saule "spēlējas" uz tiem. Telefonā iespējams lejupielādēt dažādas aplikācijas, kuras palīdz noteikt precīzus saullēkta vai saulrieta laikus, piemēram, "Sun Seeker".

Ceļojumu iedvesmas bloga "Sapņu Medniece" fotogrāfiju autors Jēkabs Andrušaitis saka, ka labākais laiks foto parasti ir aptuveni divas stundas pirms un pēc saulrieta un saullēkta, jo:

  • Šajā laikā dzīvnieki ir visaktīvākie;
  • Gaisma ir visinteresantākā;
  • Pilsētas gaismas ir vienā spožumā ar debesīm;
  • Nav karsts un nav tik liela burzma.

Kāpšana pēc iespējas augstāk

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Meklē citādus leņķus

Pamēģini melnbaltu

Foto: Shutterstock

Nenovērtē par zemu saulrietu

Foto: PantherMedia/Scanpix

Iepazīsties ar apskatāmajām vietām

Foto: AFP/Scanpix

Nebaidies jaukt kultūras

Foto: Shutterstock
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!