Teju ikvienam no mums ir kāds draugs, kas šķietami nepārtraukti kaut kur ceļo – nevis atkal un atkal publicē foto no sen notikuša brauciena, bet patiesi katru otro nedēļu ir devies piedzīvojumos svešā zemē. Nereti atbilde uz jautājumu par to, kā to var atļauties, ir vienkārša – cilvēks prot atrast lieliskus piedāvājumus un ceļo, lieki netērējoties. Tas sniedz iespēju kaut kur aizlaisties kaut tikai uz nedēļas nogali, neizmantojot nedaudzās atvaļinājuma dienas un neskādējot ģimenes budžetam.

Lai patiešām ceļotu izdevīgi, ir nepieciešams zināt dažādus knifiņus, jo taisnība ir arī tiem, kas apgalvo – skopais maksā divreiz. Tāpat, ja vēlies gūt neaizmirstamus iespaidus un ceļojuma laikā patiešām atpūsties, arī komfortam ir nozīme. Un tas nozīmē, ka ar lētu lidojumu uz kaut kurieni vien nepietiks – ir jāatrod vieta dzīvošanai un arī ar kājām lielāko daļu zemju neizstaigāsi.

Iedvesmojoties no "Forbes" un "Huffpost", piedāvājam ieskatīties ieteikumos, kas palīdzēs samazināt ceļojuma izmaksas. Īpaši būtiski tas var būt gadījumos, kad ceļo ar ģimeni, jo visi izdevumi ir jāreizina ar cilvēku skaitu. Tad 10 vai 20 eiro uz cilvēku nebūt vairs nešķiet tik niecīga summa.

Uzmanīgi ar ''lētajām biļetēm'' un piedāvājumiem

Foto: Shutterstock

Lētie lidojumi. Daudziem ceļotājiem tā ir pirmā atbilde uz jautājumu par līdzekļiem regulāriem ceļojumiem. Jā, lidojumi uz tuvākām un tālāk zemēm ir salīdzinoši pieejams pakalpojums, tomēr atceries, ka arī to organizētāji cer nopelnīt. Ja ieraugi neticami izdevīgu piedāvājumu, vispirms pārliecinies par visu, ko tas iekļauj vai neiekļauj. Cik daudz un kāda veida bagāžas vienību iespējams pārvadāt bez papildu samaksas, par kādiem pakalpojumiem un iespējām ir jāpiemaksā.

Pieraksti, kas tev būs nepieciešams, lai konkrēto piedāvājumu pārvērstu ceļojumā. Piemēram, piedāvājums ir lidojumiem, kas paredz – galamērķī būsi 10 dienas. Vai šim laikam pietiks ar bagāžas apjomu, kas iekļauts cenā vai nepieciešam iegādāties iespēju pārvadāt papildu vienības? Ja ceļo ar kādu kopā, iespējams, jums visiem pietiek tikai ar vienu papildu bagāžas vienību. Tikai tad, kad ir sarēķinātas izmaksas visām vajadzībām, iegādājies biļeti, citādāk var sanākt pārmaksāt.

Iespējams, cita aviokompānija piedāvās labāku gala cenu vai arī izrādīsies, ka labāk ceļot ar autobusu vai citu transporta veidu. Tāpat ceļotāji iesaka pirms ceļojuma rezervēšanas iztīrīt ierīces, ar kuras palīdzību rezervē lidojumu, kešatmiņu, jo tajā esošā informācija var parādīt pakalpojumu piedāvātājiem, ka ļoti vēlies šo ceļojumu un, iespējams, varētu maksāt vairāk.

Ceļojuma laiks – iespēja ietaupīt

Foto: Shutterstock

Ja ceļojumam nav jāsākas un jābeidzas noteiktā laikā, tā ir vēl viena iespēja ietaupīt. Parasti ceļot ārpus aktīvās tūrisma sezonas ir izdevīgāk. Tāpat nereti izdevīgāk ceļot laikā, kad bērniem jābūt skolā. Tajā laikā tu varēsi atrast lētākas aviobiļetes, arī uzturēšanās izmaksas būs mazākas. Bieži lētāki ir arī citi pakalpojumi. Nereti ir izdevīgi ceļot pavisam neilgi pēc kādas vietas oficiālās tūrisma sezonas vai tieši pirms tās, jo laikapstākļi parasti būs apmierinoši, bet iespēja pārvietoties un apmeklēt dažādus objektus – iespējami lētāka.

Tāpat ieguvēji ir tie, kam nav tik būtiski, vai ceļojums sākas konkrētā dienā vai dienas laikā. Ja ir iespējams, paskaties, vai ceļojumu nevar nedaudz mainīt, piemēram, izlidojot dienu agrāk vai vēlāk. Ceļojums citā nedēļas dienā var ievērojami mainīt tā izmaksas. Tas pats attiecas uz izlidošanas laikiem – no rīta, vakarā, pa dienu. Ja ir iespējams pielāgoties ceļojumam, tad ir iespēja ietaupīt. Atceries, ka pirms lidojuma iegādes ir ieteicams pārbaudīt arī naktsmītņu pieejamību galamērķī izvēlētajos datumos.

Plāno ēdienreizes un lieki netērējis kafejnīcās

Foto: Shutterstock

Dodoties ceļojumā, noteikti izmaksās ieskaiti arī ēšanu izbrauciena laikā. Arī šajā jautājumā plānošana un izdevumu salīdzināšana noteikti atmaksāsies. Ieplāno, kurā laikā un vietā ieturēsi maltītes, ko ēdīsi un cik tas maksās. Viesnīcā brokastis ir iekļautas, vai par to jāparūpējas pašiem? Ja ir iekļautas, neizlaid tās, lai pēc tam iegādātos kafiju un smalkmaizīti, iztērējot vairākus eiro uz vienu cilvēku katru dienu.

Tāpat ieteicams parūpēties par to, lai dienas laikā tev būtu pieejamas uzkodas un našķi. Cik maksā dzēriena pudele un paciņa čipsu kioskā netālu no ievērojama apskates objekta? Cik tā maksā lielveikalā? Ja esi no cilvēkiem, kas mīl našķoties, nodrošinies ar uzkožamajiem laikus. Ja plāno ieturēt maltītes kafejnīcā, izvēlies vietu, kas atrodas nedaudz nostāk no tūristu pūļiem. Cenas var būt patiesi atšķirīgas.

Tāpat arī ievērojami ietaupīt varēsi, ja apmetīsies vietā, kur pieejama virtuve. Paša gatavota maltīte būs lētāka nekā mielošanās restorānos vai ātro uzkodu ēstuvēs. Pat, ja neplāno smalkas maltītes, paša gatavota kafija un brokastu maizītes būs ievērojami lētākas nekā tās, ko atradīsi kafejnīcās.

Izvēloties viesnīcu, ņem vērā transporta izmaksasVieta, kur palikt – tā ir vēl viena ļoti būtiska ailīte ceļojuma izdevumos. Uzmanot, lai tajā ierakstītais skaitlis nebūtu pārāk liels, tu varēsi atļauties vairāk. Šajā jomā ir jāskatās vairāki faktori – vietas cena un nokļūšana līdz tai. Bieži viesnīcas pašā pilsētas centrā ir ļoti dārgas, tāpēc izdevīgāk ir palikt nomalē. Tā iespējams atrast vietu, kas būs lētāka, bet ar labāku komfortu.

Tomēr arī ar palikšanu nomalē ir jāuzmanās. Izpēti, kā līdz iecerētajai naktsmītnei nokļūsi – vai tā ir pieejama ar sabiedrisko transportu un vai taksometra nolīgšana nepārspēs sākotnēji cerēto ietaupījumu. Īpaši būtiski tas ir gadījumā, ja tavos plānos ietilpst vēlas pastaigas pa pilsētu un naksnīga pasēdēšana kādā bārā – tik naksnīga, ka sabiedriskais transports nokļūšanai uz viesnīcu vairs nav variants.

Dzīvoklis viesnīcas vietā


Foto: Shutterstock

Ja esat lielāka kompānija, ļoti iespējams, dzīvokļa īre būs izdevīgāka nekā gulēšana viesnīcā, kur jāmaksā par istabām. Īpaši noderīgi tas varētu būt ģimenēm ar bērniem, jo nepieciešamas savstarpēji savienotas istabas vai vismaz istabas, kas atrodas blakus. Internetā ir pieejamas vairākas vietnes, kur iespējams rezervēt dzīvokļus vai mājas ģimenei. Dzīvokļi nereti pieejami arī viesnīcu rezervēšanas sistēmās.

Tāpat dzīvokļos parasti ir gan virtuve, gan ledusskapis, ļaujot samazināt izmaksas arī par ēšanu. Iepriekš gan ieteicams noskaidrot, cik labi aprīkota ir virtuve – vai tur ir trauki un plīts, kas nepieciešami pagatavošanai. Rezervējot dzīvokli, ieteicams iepriekš noskaidrot visu par maksājumiem, atslēgu nodošanu un saņemšanu. Var gadīties, ka, dodoties uz dzīvokli, ir būtiskāk vienoties par precīzu ierašanās laiku, kamēr viesnīcā, ja neierodies ārpus noteiktā reģistrēšanās laika, to vari arī nedarīt.

Iemācies ekonomiski sakravāt somu


Foto: Shutterstock

Tā kā viens no veidiem, kā ietaupīt, ir nemaksāt par bagāžas pārvadāšanu, gudra somas krāmēšana ir lielisks veids, kā ietaupīt. Zinot, cik dienu ilgs būs ceļojums un kādas aktivitātes tā laikā paredzētas, ir salīdzinoši vienkārši sapakoties tā, lai līdzi nebūtu nekā lieka. Jau laikus ieplāno, kādam gadījumam kurš apģērbs paredzēts. Tāpat divreiz apdomā, vai ir vērts ņemt līdzi savu šampūnu, ja tas tāpat būs atrodams viesnīcas vannasistabā. Iespējams, patiešām vari neiegādāties to papildu rokas bagāžas vienību.

Kā jau iepriekš minēts, ceļojot kompānijā, rēķiniet bagāžas vienības, kas nepieciešamas uz visiem kopā. Vai tiešām katram bērnam nepieciešams koferis? Iespējams, gan tavs, gan ceļabiedra koferis būs pustukšs. Kāpēc maksāt par abiem? Protams, šajā jautājumā pārāk liela aizrautība arī var beigties ar papildu izdevumiem. Iespējams, tu mierīgi iztiksi bez sava mīļākā krekla vai kleitas, arī aizmirsta zobupasta neradīs milzu triecienu budžetam. Tomēr, ja galamērķī sola aukstu un lietainu laiku, piemērota apģērba iegāde var izmaksāt ievērojami dārgāk nekā vēl viena bagāžas vienība.

Bezmaksas apskates objekti un ekskursijas


Foto: Shutterstock

Izklaides vietas, izglītības un mākslas centri, zooloģiskie dārzi un līdzīgas vietas nereti ir salīdzinoši dārgs prieks, īpaši, ja ieplānotas brīvdienas ģimenei. Arī tā ir vieta, kur iespējams ietaupīt. Iepriekš izpēti visas atsauksmes – iespējams, ka tikai daļa no maksas atrakcijām patiešām ir tā vērtas. Izplāno, ko no piedāvājuma patiesi vēlaties izbaudīt.

Pilsētās un ārpus tām ir pieejama virkne dažādu bezmaksas apskates objektu un atpūtas iespēju. Izmantojiet tās! Tāpat pirms ceļojuma ieteicams painteresēties par bezmaksas pasākumiem ceļojuma galamērķī, kā arī izpētīt apskates objektu cenu izmaiņas dažādās dienās. Ļoti daudzi muzeji un izklaides centri piedāvā īpašas akcijas un atlaides noteiktās dienās. Pielāgojies iespējām apmeklēt noteiktas vietas lētāk. Tāpat painteresējies par iespējām iegūt un izmantot kuponus un apvienotos piedāvājumus, ja tie palīdz ietaupīt. Daudzviet ir pieejamas biļetes vairākiem apskates objektiem. Ja visus tos tāpat gribēji apskatīt, apvienotā biļete, visticamāk, būs lētāka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!