Foto: Paula Čurkste/LETA

Pēc divu gadu pārtraukuma Rēzeknē atgriežas atraktīvais un ģimeniskais pasākums "Lieldienu pontāgs", kas tiks svinēts 17. aprīlī, vēsta Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārstāve Nataļja Jupatova. Pasākuma rīkotāji aicina izbaudīt Lieldienu izklaides un līdzdarboties dažādās aktivitātēs – dziedot, dejojot, ejot rotaļās, šūpojoties un piedaloties radošajās darbnīcās, tādējādi vairojot prieku gan sev, gan citiem.

No pulksten 10 Festivāla parkā darbosies svētku tirdziņš. Tajā būs pieejamas amatnieku, rokdarbnieku un mājražotāju sarūpētās skaistās un gardās lietas, kas priecēs pasākuma apmeklētāju acis un sirdis.

Sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas Jauniešu domi sarūpēta Lieldienu orientēšanās spēle "Lieldienu zaķim pa pēdām" – no pulksten 11 līdz 13 būs iespēja piedalīties kādā no trīs orientēšanās pārgājieniem: piecus kilometrus garajā mazo zaķēnu pēdu maršrutā, septiņus kilometrus garajā, veselīgajā mazo zaķēnu pēdu maršrutā vai deviņus kilometrus garajā, sportiskajā maršrutā. Pārgājienu kartes un uzdevumus dalībnieki saņems maršruta sākuma punktā Festivāla parkā.

No pulksten 14 līdz 14.30 svētkus "Tauru skaņās" ieskandinās profesionālais pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne", savukārt no pulksten 14.30 Rēzeknes amatierkolektīvi klātesošos priecēs ar lustīgiem dziesmu un deju priekšnesumiem.

Pasākuma laikā būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzīpariņš" darbu izstāde, darbosies radošās darbnīcas, kopā ar bērniem tiks rotātas Lieldienu šūpoles, kurināts ugunskurs ar priežu čiekuriem, gatavots Lieldienu pontāgs, notiks pēršana ar pūpolzaru slotiņām, jautrošanās un fotografēšanās ar Lieldienu zaķi.

Lielās dienas lustes vadīs folkloras kopas "Rūta" vadītāja Irēna Rampāne kopā ar šarmanto Lieldienu zaķi. Pasākumā ieeja brīva, rīkotāji aicina ņemt līdzi krāsotas olas un piedalīties azartiskajā olu ripināšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!