Kad mīlestība aizmiglojusi acis, vairs nespējam uz situāciju paskatīties objektīvi, bieži vien akli paciešot ko tādu, ar ko samierināties nevajadzētu. Iedvesmojoties no "Yourtango" attiecību konsultantiem, izvirzījām piecas personības šķautnes, kuras konstatējot partnerī, jābēg, ko kājas nes.

Egoisms

Lai arī lielākā vai mazākā mērā, bet varētu teikt, ka ikvienā no mums mīt maziņš egoists, tieši šī personības šķautne visā tās krāšņumā ir viena no pazīmēm, ka ir laiks mukt prom, atpakaļ neatskatoties.

Īstam egoistam nekas cits nerūp, kā vien viņš pats. Šāds cilvēks neviļus visu uzmanību piesaistīs sev, tavas vajadzības, vēlmes un visu pārējo pašsaprotami noliekot otrajā plānā. Jebkas, ko viņš izvēlēsies darīt, būs tikai un vienīgi viņa pašā labā. Ja arī sākumā šī daba var tikt nedaudz apslāpēta un nomaskēta, ilgtermiņā to noslēpt nevar.

Arī Arstarulsmirus, iepriekš zināms kā Gustavo, reiz, atbildot uz jautājumu, kādēļ izjūk attiecības, teica: "Pamatā dēļ iecentrēšanās uz sevi, bailes, bet egocentrisms – tā ir īsā atbilde."

Pārāk spēcīga harisma

Foto: Shutterstock

Pievilcīgs, asprātīgs, gudrs un interesants – nekas no iepriekš minētā nav bīstams un aizdomīgs. Protams, ir arī labi ķērieni un, ja palaimējies tādu sastapt, tas ir lieliski. Tomēr reizēm par pārāk dzirkstošu enerģiju un nepārspējamu spēju savaņģot vajadzētu kļūt arī nedaudz aizdomīgai – kā viņš prot izvēlēties pareizos vārdus, lai tevi paceltu septītajās debesīs?

Noteikti nevajadzētu kļūt paranoiskai un visā meklēt kaut ko greizu, bet uz ikvienu situāciju vajadzētu paskatīties objektīvi un apdomāt vīrieša patiesos nolūkus. Neuzķeries uz vispārinātām tehnikām, kas nostrādā ik reizi. Neļauj viņa saldajiem vārdiem aizmālēt tev acis, nepārliecinoties, ka sekos arī darbi. Un nekļūsti par viņa vēlmju upuri!

Vienaldzība


Pirmajos randiņos viņš izrādīja pieklājīgu ieinteresētību par tevi un izzināja tavus dzīves līkločus, bet pēdējā laikā, šķiet, randiņbiedrs kļuvis visai apātisks. Kā pagāja tava diena, kur tu biji, kāds ir tavs viedoklis – nekas, kas saistīts ar tevi, viņam neinteresē.

Bieži vien šādos mirkļos rodas jautājums, kas ir mainījies un kas ir noticis. Tomēr lielā mērā jābūt atklātai pret sevi – ja viņš par tevi neliekas ne zinis, tu viņam nemaz tik ļoti neinteresē. Un te nevar būt ne runas par abpusēju mīlestību attiecībās. Lai arī šādas situācijas ir mokošas un sāpīgas, ir jāizvērtē, vai esi gatava sevi pakļaut šādam emociju virpulim, tiecoties pēc tā, kuram tu esi samērā vienaldzīga. Iespējams, gudrākais ir atkāpties!

Nicinoša attieksme


Pavisam iespējams, ka partneris ar saviem vārdiem uzvedas gana prasmīgi un tiešā veidā tevi nepazemo, tomēr ir pāris pavedieni, kas ļauj saprast, ka partneris izturas nicinoši.
  • Tev tiek iedoti tādi "mīļvārdiņi", kas apšauba tavu viedumu negatīvā noskaņā;
  • Viņš noniecina tavus draugus, ģimeni;
  • Necienoši izturas pret tevi, kas izpaužas darbībās, piemēram, neierodas uz tikšanos;
  • Dara to, ko tu skaidri un gaiši esi pateikusi, ka nevēlies.

Šīs visas mazās lietas, kaut arī samērā neuzkrītoši, tomēr parāda partnera attieksmi pret tevi. Nesamierinies ar šādām attiecībām, cieni sevi!

Manipulēšana


Nonākt emocionālā manipulatora ķetnās – tas var būt visai sarežģīts un ciklisks pārdzīvojumu loks, no kura grūti izkļūt ārā. Manipulators dara teju visu, lai tu dejotu pēc viņa stabules un nemaz to nenojaustu!

Tomēr arī tad, ja radušās bažas par "draudzības" patiesumu, viņš ātri spēj tevi aptīt ap pirkstu jau neskaitāmo reizi, izmantojot dažādas frāzes, proti, "paskat, ko tu izdarīji", "tas nav loģiski", "tu pārāk daudz par to domā" un "piedod", kas neko nenozīmē.

Šādās situācijās partneris cenšas ar dažādām tehnikām panākt, lai tu sāc apšaubīt sevi, tādējādi pakļaujoties ikvienai viņa manipulācijai. Kad konstatē, ka esi viņa marionete, bēdz!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!