Foto: Mavrix/Scanpix
Šķiet, katra sieviete kaut reizi dzīvē bijusi neapmierināta ar savu svaru. Lai gan pats efektīvākais līdzeklis cīņā ar liekajiem kilogramiem ir fiziski vingrinājumi apvienojumā ar saprātīgi sabalansētu ēdienkarti, ko darīt tad, ja izskatīties slaidākai gribas tūlīt un tagad?

Palīdzēt var pareizi izraudzīts matu sakārtojums – tas noslēps pāris liekos kilogramus un padarīs tevi slaidāku un pievilcīgāku – kā to reiz paveikusi, piemēram, attēlā redzamā aktrise Mila Kunisa, iesaka žurnāls "Hair Magazine".

Piedāvājam četras šādas frizūras, kas vizuāli padarīs aprises slaidākas, kā arī padomus, no kādiem matu sakārtojumiem vajadzētu izvairīties.

Pakāpeniskie griezumi

Foto: EPA/LETA

Garu matu īpašniecēm, kuras vēlas izskatīties slaidākas, vērts pievērst uzmanību pakāpeniskiem matu griezumiem. Dažāda garuma šķipsnas palīdz noslēpt problēmzonas un vizuāli pagarināt sejas ovālu, tādējādi seja izskatīsies kalsnāka.

Šajā gadījumā matu ideālais garums ir līdz krūšu līmenim. Tomēr jāņem vērā, ka pakāpeniskajām pārejām jāsākas virs vai zem zoda līmeņa, lai neakcentētu sejas lejasdaļu. Ar šādu griezumu var droši eksperimentēt un veidot visdažādākās frizūras – no modīgas zirgastes līdz vakara frizūrām, atstājot brīvas šķipsnas sejas tuvumā.

Garais "ponijs"

Foto: Mavrix/Scanpix

Ponijs bieži maina matu griezumu līdz nepazīšanai, padarot sievieti pievilcīgāku vai, tieši pretēji, atklājot trūkumus, kurus gribētos noslēpt.

Ja vēlies koriģēt šķietami apaļīgu seju, palīdzēs garš, asimetrisks ponijs, kas garāks par uzacu līniju. Šāds ponijs maina akcentus un ļauj sejas formai izskatīties garenākai.

Ja seja un vaigi ir apaļi, ieteicams ponijs, kas beidzas mazliet augstāk par zoda līniju un sadalīts asimetriski. Matu šķipsnām skaisti "jāierāmē" seja no abām pusēm, piesedzot problemātiskās vietas.

Šajā sakarā noteikti vērts ielūkoties padomos, ar ko rēķināties pirms "ponija" nogriešanas.

Asimetriski griezumi

Foto: AFP/Scanpix

Lai radītu slaidākas sejas ilūziju, var izmantot asimetriskus griezumus un frizūras. Šādi var pielabot sejas formu un vizuāli izskatīties tievāka, pateicoties asimetriskajam sakārtojumam un pār seju krītošajām cirtām, kas aizsedz pārāk apaļīgus vaibstus.

Lai kādu griezumu un frizūru tu izvēlētos, atceries, ka asimetrija ir panākumu atslēga, bet taisns griezums nav vēlams.

Garš un teksturēts karē

Foto: AFP/Scanpix

Teksturēts karē, kas beidzas zem zoda līnijas un sniedzas līdz pleciem, ir lielisks matu sakārtojuma variants apaļīgām sievietēm ar apaļu sejas formu, jo tas palīdz tuvināt sejas formu ovālam.

Ja izveidots šāds griezums, matus var atstāt taisnus, izveidojot nelielu apjomu un "kustīgumu" ar veidošanas līdzekļu palīdzību vai arī viegli ieveidot ar lokšķērēm vai taisnotāju, lai abās sejas pusēs izveidotos viegli viļņainas šķipsnas.

Viegli krītoši mati ir lieliska izvēle sievietēm, kuras vēlas izskatīties slaidākas, neieguldot lielas pūles. Pēc matu ieveidošanas "izķemmē" tos ar pirkstiem, lai iegūtu valdzinošu izskatu.

Ko nevajadzētu darīt

Foto: Shutterstock
  • Līdzeni un īsi poniju jebkuru seju padara platāku, akcentējot sejas apakšējo daļu, tāpēc no tiem labāk atteikties.
  • Gari mati ir skaisti, tomēr sievietēm ar lieko svaru optimālais garums ir līdz krūšu līmenim.
  • Īsi mati un līdzeni griezumi ar horizontālām līnijām akcentē seju, tāpēc tie nepaslēps trūkumus, bet gan tos izcels.
  • Izvairies no gludiem matu sakārtojumiem, kas pilnībā atsedz seju, piemēram, zirgaste vai cope, jo tie uzsver sejas apaļīgumu.
  • Ļoti apjomīgas un "lielas" frizūras, kuplas cirtas un lokas liek sievietei izskatīties apaļākai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!