Foto: Shutterstock
Lai arī kā negribētos mājas dzīvi apvienot ar darbu, citiem tā ir nepieciešamība, bet varbūt pat vēlēšanās – strādāt mājās. Bet lai strādāšana mājās neizvērstos par nervozu laika pavadīšanu ar domām par to, kur visu nepieciešamo likt un kā pareizāk iekārtot, tver idejas un iedvesmojies!

Ja plāno tuvākajā laikā iekārtot, pārkārtot vai no jauna izveidot mājas biroju, kur apmaksāt rēķinus, pārbaudīt e-pastus, uzglabāt svarīgus dokumentus, rakstīt un lasīt, tad ir svarīgi šo vietu radīt tādu, kur ir patīkami un ērti uzturēties. Mazais mājas birojs var atrasties jebkurā no telpām, arī virtuvē un guļamistabā, bet galvenais ir ievērot kārtību un organizētību, lai birojs nenomāktu telpu un tur būtu patīkami pavadīt laiku. Nepietiek vien ar kvalitatīvu galda virsmu, ir nepieciešami arī plaukti, atvilktnes un citas lietu uzglabāšanas vietas, kā arī galda lampa, nepieciešamie piederumi un pats galvenais - pietiekami plaša darba telpa, lai radošums netiek apspiests, bet vairots.

Lietu organizācija

Darba organizācija ir tikpat svarīga kā darba galda organizācija, tāpēc dokumentiem paredzētais plaukts būs labākais veids kur tos uzglabāt. Noteikti neuzglabā visus iespējamos papīrus uz darba virsmas, jo tas ne tikai radīs haosu uz galda, bet arī galvā, turklāt, tādā veidā itin viegli var kaut ko pazaudēt. Iebūvēti vai iekārti plaukti var kalpot kā grāmatu un dokumentu glabātava, savukārt, atvilktnēs uzglabā tās lietas, kas var radīt pārlieku nekārtību, piemēram, rakstāmpiederumi, kalkulators, zīmogi, līmlapiņas un citas tik ļoti nepieciešamās lietas. Ievērojot lietu organizētību, vienmēr būs vieglāk atcerēties, kur kas atrodas, un pavadītais laiks pie viena dokumenta meklēšanas būs ievērojami īsāks.

Garstāvokļa uzlabotāji

Lai mājas birojam ieviestu personalizētas sajūtas, papildini darba vietu ar ģimenes fotogrāfijām, nelielu glezniņu, iedvesmojošu bildi, kādu interjera priekšmetu, grieztos ziedus vai kādu augu podiņā. Bet lai neaizmirstu svarīgus darba uzdevumus, pie sienas vari piekārt nelielu tāfelīti vai ziņojumu dēli, kur atstāt gan svarīgus uzdevumus, gan iedvesmojošus teikumus raitākam un veiksmīgākam darba ritmam.

Lai arī kādu interjera ideju tu smeltos, pats galvenais ir radīt darba vietu tādu, lai pašam būtu prieks tur atrasties, tad arī darbi ritēs vieglāk un patīkamāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!