Fоtо: Shutterstock
Neskatoties uz iemeslu, kāpēc vēlies uzsākt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, visticamāk pēc pirmā padoma vērsīsies nevis pie speciālista, bet to meklēsi tīmeklī. Lai gan nemītīgi tiek atkārtots un uzsvērts, ka visam, kas rakstīts internetā, ticēt nevar, ir viegli uzķerties uz dažādiem mītiem,tostarp, arī par veselīgu dzīvesveidu, ko daudzi uzskata par patiesiem.

Iespējams, arī tu esi ieplānojusi sākt doties uz treniņiem vai to jau dari un visu sev interesējošo uzmeklē dažādās tīmekļa vietnēs. Taču var gadīties, ka reiz uzķersies uz padomiem, kas nemaz nenāks par labu tavai veselībai. Lai tā nenotiktu, iedvesmojoties no portāliem ''Health'', ''Busines Insider'' un ''Womens' Health'', piedāvājam iepazīties ar izplatītākajiem mītiem par treniņiem un veselīgu dzīvesveidu, kam tic daudzi.

Taču atceries – ja tev šķiet, ka tev ir liekā svara problēmas, vai vēlies atbrīvoties no pāris šķietami liekajām tauku krunciņām, vislabāk pirms uzsākt kādu treniņu programmu vai diētu konsultēties ar speciālistu.

Sporta dzērieni ir piemērotākie, lai treniņa laikā neatūdeņotos


Patiesība: Vairums sporta dzērienu sastāv tikai no cukura un ūdens. Tā vietā speciālisti iesaka dzert vienkārši ūdeni un uzkost kādu veselīgu našķi ar augstu olbaltumvielu saturu, jo pētījumi liecina, ka olbaltumvielas pēc treniņa palīdz atjaunot muskuļus.

Labākais laiks treniņam ir agrs rītsFоtо: Shutterstock
Patiesība: Labākais laiks treniņiem ir jebkurš laiks, kad tu vari pilnībā koncentrēties uz fiziskajām aktivitātēm. Ideālā gadījumā tās būtu nepieciešams padarīt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tāpēc, ja tev vislabāk patīk doties uz treniņu vakarā, pēc darba, tad dari to. Bet ja tev patīk rītos celties agrāk un doties skrējienā, tad vari pieturēties pie šāda dienas ritma.

Lai gan piemērotākais laiks treniņiem katram ir individuāls, ir pētījumi, kas rāda – fiziskas aktivitātes no rīta var paātrināt svara zaudēšanu, liekot ķermenim sadedzināt vairāk tauku visas dienas garumā. To noteikti ir vērts ņemt vērā, izvēloties piemērotāko laiku savam ikdienas treniņam,

Svaru celšana taukus pārvērš muskuļos un piemērota tikai vīriešiemFоtо: Shutterstock
Patiesība: Taukus nevar pārvērst muskuļos. Fizioloģiski runājot – tie ir divi dažādi audi. Taukaudi atrodas zem ādas, starp muskuļiem un ap iekšējiem orgāniem, piemēram, sirds. Savukārt muskuļu audi ir visā ķermenī.

Svaru celšana palīdz veidot muskuļu audus gan iekš, gan ap taukaudiem. Ja tu vēlies samazināt tauku daudzumu, vislabākais veids, kā to izdarīt, ir ēst veselīgu uzturu, kurā iekļauti dārzeņi, graudaugu produkti, liesi olbaltumvielu avoti un veselīgie tauki, piemēram, olīveļļa, avokado un zivis.

Tāpat nereti tiek dzirdēts apgalvojums, ka svara treniņi ir piemēroti tikai vīriešiem, taču patiesībā – svara treniņi ir lielisks veids, kā stiprināt muskuļus, un tam nav nekāda sakara ar dzimumu. Ir pētījumi, kas rāda – hormoniem ir nozīme muskuļu veidošanā. Un tāpēc, ka sievietes organisms saražo mazāk testosterona nekā vīrieša, muskuļu audzēšana var būt lēnāka. Tomēr tas nav iemesls, lai atturētos no svara treniņiem.

Lai būtu formā, nepieciešams trenēties tikai vienu vai divas reizes nedēļāFоtо: Shutterstock
Patiesība: viens vai divi treniņi nedēļā nav pietiekami daudz, lai tava veselība un fiziskā forma iegūtu ilgtermiņā.

Ja tu patiesi vēlies sasniegt labus rezultātus salīdzinoši īsā laika periodā, nedēļā nepieciešami trīs līdz pieci treniņi, skaidro sertificēts treneris Kriss Džordans. To apliecina arī 2018. gada janvārī Amerikas sirds asociācijas žurnālā ''Circulation'' publicētais pētījums, kas rāda – labākos rezultātus sirds veselībai ieguva tie pētījuma dalībnieki, kas trenējās četras līdz piecas reizes nedēļā.

Tāpat, runājot par treniņu biežumu un pauzēm, kādas drīkst atļauties, nereti tiek piesaukts mīts – tikai pēc divu nedēļu pauzes ķermenis sāk zaudēt savu formu

Patiesība ir tāda – vairumam cilvēku muskuļu audi var sākt noārdīties jau nedēļas laikā, ja vairs netiek veiktas regulāras fiziskās aktivitātes. Tāpat pārmaiņas būs acīmredzamas. Tāpēc, ja tu vēlies uzturēt nemainīgu ķermeņa fizisko formu, bez pamatota iemesla nepārtrauc treniņus pat uz nedēļu.

Fiziskās aktivitātēs ir visefektīvākās svara zaudēšanaiFоtо: Shutterstock
Patiesība: Ja tavs mērķis ir atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, nepieņem, ka tu vari ēst visu, ko vēlies, jo no uzņemtajām kalorijām atbrīvosies sportojot. Speciālisti ir vienisprātis, ka tievēšana teju vienmēr sākas ar būtiskām izmaiņām nevis fizisko aktivitāšu daudzumā, bet gan ēšanas paradumos.

Sertificēts fizioterapeits Filips Stenforts uzsver, ka, runājot par svara zaudēšanu, diētai un veselīgam uzturam ir daudz lielāka loma nekā fiziskajām aktivitātēm. Taču regulāri treniņi un izkustēšanās joprojām ir veselīga dzīvesveida neatņemama sastāvdaļa.

Domājot par konkrētiem vingrinājumiem, kas it kā ir piemērotākie kādas muskuļu zonas nodarbināšanai un trenēšanai, bieži vien tiek piesaukts mīts – presīte ir labākais veids, kā iegūt ''sešpaku''.

Patiesībā – pretēji vēdera preses vingrojumiem, kuru galvenā nodarbinātības zona ir vēdera muskuļi, planks jeb balsts guļus uz elkoņiem nodarbina vairākas muskuļu grupas, tostarp, vēdera, muguras, gurnu. Tāpēc, ja tu vēlies iegūt spēcīgus ķermeņa augšdaļas muskuļus un presīti, kas līdzinās ''sešpakai'', planks tam būs vispiemērotākais vingrinājums.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !