Foto: Shutterstock
Privātmāju iedzīvotājiem noteikti aktuāla ir sniega tīrīšana un apledojuma likvidēšana uz taciņām, ietvēm un mājas lieveņa, un līdz ar to aktuāls arī ir jautājums par to, kādus kaisāmos materiālus izmantot.

Tā kā temperatūra ziemas sezonā mēdz strauji mainīties, tad veidojas apledojums, taču jebkurā gadījumā, arī jau apledojuši celiņi ir bīstami un labāk tos nokaisīt, lai pārvietošanās būtu droša. Viens no praktiskākajiem risinājumiem ir jau gatavais kaisāmais materiāls, piemēram, tehniskais sāls vai smilšu maisījums. Veikalu piedāvājumā pieejams arī sāls un smilšu maisījums, kas kalpos gan kā pretslīdes materiāls, gan palīdzēs sniegam izkust.

Taču ar sāls izmantošanu ir jāuzmanās, jo tā nebūs labākā izvēle kaisīšanai dārzā, kur zem sniega segas paslēpušies augi. Arī betona segumam sāls kaisīšana nav ieteicama. Izvairoties no sāls negatīvās ietekmes uz augiem, ir atrasta alternatīva – kalcija hlorīds, kas spēj izkausēt ledu un sniegu pat -20o grādu temperatūrā, taču šai vielai ir daudzkārt augstāka cena, tāpēc tas neierindosies starp ekonomiskākajiem materiāliem.

No alternatīviem kaisīšanas līdzekļiem nevar nepieminēt pelnus, kas noteikti pieejami mājās tiem, kam ir malkas apkure. Jau pēc dažām kurināšanas reizēm krāsnī būs sakrājušies pelni, ko nepieciešams iztīrīt, tāpēc tos var iebērt kādā spainītī un tad izkaisīt uz apledojuma vai sniega klātas ietves, kur slīd visvairāk.

Savulaik, kad nebija pieejami jau gatavi maisījumi, bija jāiztiek ar to, kas ir pašu mājās, un starp šiem materiāliem tās noteikti bija arī zāģu skaidas. Šis kaisāmais materiāls noteikti ir dabai draudzīgs un arī efektīvs pretslīdei, tāpēc to droši var izmantot gan uz ietvēm, celiņiem, gan pie mājas lieveņa, turklāt tās nekādi nekaitēs augiem un zālājam.

Alternatīvs risinājums pagalma un dārza kaisīšanai ziemas sezonā noteikti ir arī salmi. Sasmalcināti tie labi pildīs savu funkciju gan uz apledojuma, gan sniega, kur var paslīdēt. Lai salmus neaizpūstu pa gaisu, vislabāk tos sasmalcināt un sajaukt kopā ar sniegu, bet var to izmantot arī papildus kopā ar smiltīm, pelniem vai zāģu skaidām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!