Foto: Publicitātes foto

Mājas var būt dažādas – lielas, maziņas, uz zemes, ūdens un pat gaisā! Vienā no tādām arī šoreiz noris radošās pārvērtības raidījuma ''Jauna telpa'' vadītāju Baibas un Sanda vadībā. Nelielā mājiņa, kas uzbūvēta starp četriem kokiem, paredzēta atpūtai, vietai, kur dauzīties bērniem, saelpoties svaigo jūras gaisu, tāpēc uzdevums – ieviest telpā jaunu elpu – atkal ir neliels izaicinājums.

Pirms pārvērtībām

Daudzi varētu piekrist, ka mājiņa jau pati par sevi ir kolosāla un varbūt nemaz nesauc pēc pārvērtībām, taču telpa ir pelnījusi omulības un mājīguma devu, lai to izbaudītu vēl pilnasinīgāk. Daudzie mājas saimnieki stāsta, ka tai ir daudz pielietojumu – būdiņa, štābiņš, vieta meditācijai, atpūtai, pārnakšņošanai un pat ballītēm! Tātad šīs funkcijas mājiņai būtu jāpilda arī pēc pārvērtībām.

Kas attiecas uz krāsu toņiem, saimnieki pirms pārvērtībām atzīst, ka gribētu šeit redzēt gaišas krāsas, un to apsolās pildīt Baiba, jo arī viņasprāt tieši gaišajiem toņiem šeit ir vieta. Runājot jau par konkrētākām lietām interjerā, izskan vēlmes pēc ērta zviļņa, mēbeles, kurā varētu šūpoties, bet pats galvenais – vajag vietu, kur izlaisties.

Foto: Publicitātes foto

Pārvērtību process un gala rezultāts

Kvadratūra nav liela, bet tā jau nav pirmā reize, nosmej Baiba, pirms ķeras pie darba. Bet skaidrs ir viens – telpa būs bezgala romantiska!

Pārvērtību sākumā telpa iegūst nedaudz citu krāsu – baltu, joprojām cienot koku. Koka sienas iegūst gaišāku tonējumu, tādā veidā radot vēl gaišāku noskaņu.

Izaicinājums šajā projektā ir tas, ka jāizvēlas mēbeles, kurām nekaitēs ziemas skarbie laikapstākļi, kad mājiņas iekštelpā nav nemaz tik silts, un šajā gadījumā tās ir priedes koka ''Palešu mēbeles''.

Šī ir pirmā reize, kad Baiba nolēmusi papildināt vēl kādu zonu, un tā atrodas zem mājas. Tas arī ir pirmais darbs, pie kā ķeras čaklās rokas. No sizala striķiem veidots tīkls tiek iekārts starp priežu stumbriem, lai tur omulīgi zvilnētu un baudītu ainavu. Tādā veidā tiek arī lietderīgi izmantota vieta zem mājiņas.

Šī tīkla idejas autore un izveidotāja atklāj noderīgus knifiņus, kā atšķirt ar roku darinātos šūpuļtīklus no industriāli ražotajiem. Ja tīklam ir mezgli, tad tas ir ražots ar iekārtu palīdzību, bet, ja mezglu nav un striķi ir tā kā savīti, tas noteikti ir roku darbs. To der ņemt vērā, ja pats esi iecerējis ko līdzīgu īstenot savās mājās!

Foto: Publicitātes foto

Pārvērtību procesā iesaistījās visa ģimene – veikalā tika iegādātas interjeram nepieciešamās lietas, puiši pat veidoja improvizāciju liftam, lai viss nav vienmēr jānes augšā pa kāpnēm. Pīts groziņš tika iesiets virvēs, lai to var palaist un augšu un leju, padodot kādas mantas.

Saimnieces pirmie vārdi, ieraugot gala rezultātu – kāds skaistums! Un ir jau ar, atzīst arī pārējie. Telpa ieguvusi ļoti gaišu, omulīgu un mājīgu noskaņu. Baiba skaidro, ka tad, kad šeit puiši grib uztaisīt spēļu vakaru, romantiskos aizkarus var veikli noņemt, lukturus neizmantot, bet, kad mājiņu grib izmantot kāds pāris divvientulībai, tas viss ļoti labi iederēsies. Mājiņas saimnieki atzina, ka Baiba nudien to pārvērtusi kā burve. Novērtē gala rezultātu arī tu!

Skaties raidījumu:

Raidījuma galvenais mērķis ir parādīt skatītājiem, kā ar vienkāršiem dekorēšanas elementiem un trikiem pārvērst vidi sev apkārt, ļaujot it kā labi pazīstamai telpai iegūt jaunu elpu. Lai skatītājiem būtu maksimāli interesanti un iespēja identificēties ar sevi, katrs raidījums tiks veltīts atšķirīga rakstura telpai un tās iemītniekiem. Dekoratore Baiba Prindule kopā ar Sandi Miltoviču nāks raidījuma dalībniekiem palīgā ar ideju un savu redzējumu, iedvesmojot ikvienu skatītāju pozitīvām pārmaiņām. Raidījums ''Jauna telpa'' tiek rādīts ceturtdienās pulksten 21.10 kanālā LNT.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!