Foto: Shutterstock
Veļasmašīna ir viena no biežāk lietotajām iekārtām, taču tā var arī patērēt ievērojamu daudzumu elektroenerģijas. Kā mainīt savus ikdienas paradumus, samazinot veļasmašīnas patērēto elektroenerģiju, skaidro "LG Electronics" eksperts Andris Kalniņš.

Darbini veļasmašīnu ar maksimālu veļas daudzumu

Neatkarīgi no tā, vai veļasmašīnā mazgā lielu daudzumu veļas vai tomēr vien pāris apģērba gabalu – iekārta patērē vienlīdzīgu elektroenerģijas apjomu. Veļasmašīnu standarta ietilpība ir no 6,5 līdz 12 kilogramiem. Cenšoties arvien biežāk izmantot veļasmašīnas maksimālo ietilpību, iespējams ne tikai samazināt veļas mazgāšanas biežumu, bet arī ietaupīt laiku, ūdeni un elektrību.

Izmanto vēsu ūdeni

Vel viens veids elektroenerģijas taupīšanai ir izmantot iespējami zemāko ūdens temperatūru veļas mazgāšanai. Mazgājot apģērbu ūdenī ar salīdzinoši zemu temperatūru, vairums audumu iespējams izmazgāt tik pat labi, kā to darot siltā vai pat karstā ūdenī. Turklāt tas pat var palīdzēt pagarināt apģērba kalpošanas laiku, novēršot saraušanās un krāsu izbalēšanas risku. Ne mazāk svarīgi – mazgājot apģērbu vēsā ūdenī, iespējams ietaupīt līdz pat 90 procentiem elektroenerģijas, ko veļasmašīna izmanto ūdens sildīšanai.

Izmanto lielu centrifūgas ātrumu

Lai apģērbs ātrāk izžūtu, ieteicams izmantot lielu centrifūgas ātrumu – vismaz 1000 apgriezienus, lai maksimāli izvadītu liekā ūdens daudzumu no apģērba. Tas īpaši būtiski ir, ja apģērbus žāvē veļas žāvētājā. Jo slapjāks apģērbs, jo vairāk laika tam būs jāpavada veļas žāvētājā, patērējot vairāk elektrības.

Žāvē apģērbu dabiskā ceļā

Kad iespējams, apģērba žāvēšana dabiskā ceļā (uz veļas žāvēšanas statīva vai auklas) ir lielisks veids elektroenerģijas taupīšanai un apģērba nodiluma samazināšanai. Apģērba žāvēšana dabiskā ceļā arī palīdz novērst apģērbu lipšanu statiskās elektrības dēļ, kas reizēm rodas ar sintētiskajiem audumiem. Lai vēl vairāk ekonomētu, veļasmašīnu darbini tajās diennakts stundās, kad elektroenerģijas biržas cenas ir zemākas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!