Foto: DELFI
Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kas var lepoties ar lieliski saglabājušos vecpilsētu, krāšņiem un lieliem muzejiem un industriāliem ikdienas skatiem, apskatāmo objektu netrūkst.

Lūk, septiņas interesantas vietas un objekti, ko šovasar Tallinā aplūkot iesaka starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Lux Express".

Telliskivi radošais kvartāls

Bijušās Baltijas Dzelzceļa rūpnīcas teritorijā Tallinas ziemeļos atrodas jaunais radošais kvartāls "Telliskivi". Efektīgi sienu gleznojumi, kvalitatīvas ēstuves, veikali un digitāli start-up uzņēmumi – tas viss raksturo industriālajā teritorijā izveidoto radošo pilsētiņu. Vieni šo vietu sauc par hipsteru paradīzi, daži par piemērotu vietu ģimenes atpūtai, bet citi – par mākslas centru.

Neraugoties uz to, ka šeit sen vairs neražo vilcienus, vēl joprojām industriālās vides klātbūtne ir jūtama, piemēram, ēstuvēs, kas izvietotas dzelzceļu vagonos, ekskursijās, kas apmeklētājus iepazīstina ar rūpnīcas vēsturi, kā arī milzīgajās rūpnīcas mūra ēkās, kas ieskauj visu pilsētiņas teritoriju.

Plašāku informāciju par Telliskivi radošā kvartāla pasākumiem un atpūtas iespējām meklē šeit.

Hidroplānu osta

Foto: Shutterstock

Viens no aizraujošākajiem muzejiem Igaunijā atrodas hidroplānu ostā – angārā, kurā vienkopus apskatāmi vairāk nekā 200 ar jūras pasauli saistīti eksponāti. Šī muzeja apmeklētājiem ir iespēja iekāpt zemūdenē, pielaikot formastērpus, kā arī iejusties jūrnieku lomā dažādās simulācijās.

Viesojoties šajā muzejā, jārēķinās, ka milzīgās teritorijas pilnvērtīgai apskatei būs jāvelta vismaz divas stundas. Muzejs piedāvā dažnedažādas aktivitātes, kas būs piemērotas gan mazākajiem apmeklētājiem, gan jūras transporta inženierijas ekspertiem.

Muzeja mājaslapa.

Enerģijas centrs

Foto: DELFI

"Energia Avastukeskus" ir enerģijai un elektroinženierijai veltīts ģimenes atpūtas centrs. Divstāvīgajā ēkā apskatāmas ekspozīcijas, kas veltītas dažādiem ar fiziku saistītiem tematiem, īpaši elektroenerģijai, optikai un skaņai.

Muzeja lielākais dārgums un lepnums ir Teslas elektrības ģenerators, kas ievietots milzīgajā putnu būrim līdzīgajā Faradeja režģī. Režģis pasargā telpas no trīs metru augstajiem zibeņiem, ko divreiz dienā apmeklētājiem demonstrē Teslas vērienīgais izgudrojums. Šis muzejs ikvienam pierāda – fizika ir patiesi aizraujoša zinātne!

Atpūtas centra mājaslapa: Energiakeskus.ee, kā arī feisbukā.

Tallinas televīzijas tornis

Foto: DELFI

314 metrus augstais Tallinas televīzijas tornis, kura augšpusi rotā spēļu vilciņam līdzīga konstrukcija, piedāvā palūkoties uz Tallinu no putna lidojuma. Paši drosmīgākie torņa viesi, kurus augstums nebiedē, var izmantot iespēju tikt piestiprinātiem pie troses un apiet tornim apkārt, bet pārējie uz skatu var lūkoties aiz nožogojuma.

Līdz 30. septembrim tornī apskatāma padomju laikiem veltīta izstāde, kas dažiem liks atcerēties, citiem – uzzināt, kāda bija ikdiena toreiz. Tornī iekārtots tā laika veikals, kuru rotā tukšie plaukti, bet uz veļas striķiem karājas padomju igauniešu kleitas.

Televīzijas torņa mājaslapa.

Lūk, īss video, kāda noskaņa Tallinā bija 1981. gadā. Noskaties un sajūti tā laika elpu!

Kadriorgas pils un parks

Foto: DELFI

Grandiozā Kadriorgas pils, ko cars Pēteris I 18. gadsimta sākumā dāvināja savai sievai Katrīnai, uzskatāma par vienu no Ziemeļeiropas baroka arhitektūras meistardarbiem. Tā kā Kadriorgas pils ir viena no Igaunijas Mākslas muzeja filiālēm, tās apmeklētājus priecēs ne tikai pašas pils skaistums un griestu gleznojumi, bet arī aplūkojamā mākslas ekspozīcija.

Līdz matemātiskai precizitātei projektētais pils parks ir lieliska pastaigu vieta. Veclaicīgais bērnu laukums ar metāla konstrukcijām, kas atrodas parka teritorijā, mazākajiem apmeklētājiem būs neierasta vieta rotaļām. Bērni līdz 11 gadu vecumam dažādām interaktīvām spēlēm un atrakcijām var nodoties arī Miamilla muzejā, kas atrodas netālu no pils parka.

Kadriorgas pils muzeja mājaslapa.

Industriālas pludmales

Foto: DELFI

Tallinā kopā ir piecas pludmales, kuras raksturo tīrais Baltijas jūras ūdens, cilvēku burzma un industriāla vide. Tūristu vidū visiecienītākā ir Piritas pludmale, no kuras paveras skats uz Tallinas vecpilsētu. Visas Tallinas pludmales ir labiekārtotas, un tajās pieejamas dažādas atrakcijas arī pašiem mazākajiem atpūtniekiem.

Svarīgi, ka uz visām piecām Tallinas pludmalēm var nokļūt ar sabiedrisko transportu.

Naisāres sala

Foto: DELFI

Ja reiz esat nonākuši Tallinā, ir vērts izmantot iespēju apmeklēt arī 18 kilometru attālumā esošo Naisāres salu. Pērkot biļeti braucienam ar kuģīti, cenā tiks iekļauts brauciens turp un atpakaļ, kā arī pusdienas un gida vadīta ekskursija pa salu vai velosipēdu noma, salas karte un ceļvedis.

Sala ir 11 kilometrus gara un 4 kilometrus plata. Tajā apskatāms 1912. gadā būvētais dzelzceļš, kā arī agrāko nocietinājumu drupas. Senatnes liecības mijas ar skaistām dabas ainavām, kuras var baudīt no 11 skatu vietām, kas ierīkotas visā salas garumā.

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!