Video: Pārdaugavā kādā dzīvoklī kārtības sargi izņem 58 suņus
Foto: Kadrs no video

26. jūnija pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu dzīvokli Pārdaugavā, kur antisanitāros apstākļos tiekot turēti aptuveni 16 suņi. Aizbraucot uz notikuma vietu, atklājās, ka tur mīt vairāk nekā 58 suņi, informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc informācijas saņemšanas kārtības sargi nekavējoties devās uz šo dzīvokli, taču durvis vaļā neviens nevēra. Aptaujājot kaimiņus, tika noskaidrots, ka dzīvokļa saimniece neesot manīta vairākas dienas, savukārt kāpņu telpā bija jūtama spēcīga smaka.

Ņemot vērā šos apstākļus, uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri ar kāpnēm ielūkotos pa balkona logiem. Taču, kad ugunsdzēsēji ieradās un pārbaudīja balkonu, izrādījās, ka dzīvokļa saimniecei viss esot kārtībā, tāpat no balkona logiem bija redzams, ka dzīvoklī atrodas ļoti daudz suņu antisanitāros apstākļos.

Uzreiz pēc tam dzīvokļa saimniece piekrita kārtības sargiem atvērt durvis un policisti varēja ieiet dzīvoklī, lai novērtētu dzīvnieku turēšanas apstākļus. Pati saimniece precīzu suņu skaitu nosaukt nevarēja, taču apgalvoja, ka visi suņi esot čipēti. Dzīvnieku īpašniece skaidroja, ka viņa suņus audzējot un lielais skaits skaidrojams ar to, ka neesot paspējusi visus pārdot.

Dzīvoklī bija jūtama spēcīga smaka, kā arī istabā un virtuvē uz grīdas bija redzami gan dzīvnieku izkārnījumi, gan citas nenosakāmas izcelsmes vielas, kas veicināja nepatīkamo smaku. Pāris vietās kārtības sargi starp suņiem pamanīja arī žurkas, kuras acīmredzot bija ievākušās dzīvoklī antisanitāro apstākļu dēļ. Visu iepriekš minēto faktu dēļ tika pieņemts lēmums dzīvniekus izņemt.

Kopā ar organizācijas "Dzīvnieku Policija" pārstāvjiem Rīgas pašvaldības policijas darbinieki no dzīvokļa izņēma 58 suņus, starp tiem bija gan Jorkšīras terjeri, gan špici, gan toiterjeri. Dzīvoklī palika četri suņi, kuriem pēc saimnieces teiktā esot diabēts, tādēļ tiem nepieciešami speciāli medikamenti.

Visi izņemtie dzīvnieki nogādāti Dzīvnieku patversmē "Ulubele". Par dzīvnieku labturības prasību noteikumu pārkāpumu uzsākta administratīvā lietvedība.

Tags

Rīgas pašvaldības policija Ulubele Jorkšīras terjers Suns Špics Toiterjers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form