Foto: AFP/Scanpix/LETA

Balcers – Latvijas izlases rezultatīvākais spēlētājs visos turnīros, kuros piedalījies – no vieniem plēsējiem pārcēlies pie citiem, turnīra tabulas pagrabā dzīvojošo "Sharks" nomainot pret Floridas "Panthers" – kas pagājušajā sezonā grāva pretiniekus ar savu rekordu cienīgo uzbrukumu un uzvarēja regulārajā čempionātā. Kaut komandā nav uzbrucēju ar patiesu superzvaigznes ķērienu, "Panthers" gūtie 340 vārti bija par 25 vairāk nekā jebkurai citai NHL komandai. Starp 17 uzbrucējiem, kas pērn sasniedza 40 vārtu robežu, no Floridas nebija neviena.

Kā "Panthers" spēja spēlēt tik rezultatīvi? Pateicoties atklātajam spēles zīmējumam un menedžmentam, kas tam piemeklēja atbilstīgus hokejistus. Tādus, kuri ideāli iederēsies treneru plānos. Piemēram, Meisons Marčments pirms nonākšanas "Panthers" sastāvā pat nebija guvis vārtus NHL – vien četras spēles un viens punkts. Pirmajā Floridas gadā, spēlējot uzbrukuma kreisajā malā, viņš 33 spēles prata pārvērst desmit punktos, bet pagājušajā sezonā produktivitāte eksplodēja – 54 spēles un 47 punkti.

Iespaidīgais lēciens ļāva nopelnīt četru gadu līgumu 18 miljonu vērtībā ar Dalasas "Stars". Viena vieta uzbrukuma kreisajā malā atbrīvojusies. Kāpēc lai to neieņemtu tieši Balcers, kuram tā ir pamata pozīcija? "Panthers" parādījusi, ka prot izspiest visu no spēlētājiem, kam iepriekš nav tikušas dotas nepieciešamās iespējas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!