Uz saturu
close-ad

Lietošanas noteikumi

Akciju sabiedrība „Delfi” uztur, koordinē un organizē darbību tīmekļa vietnē www.delfi.lv un visās citās tīmekļa vietnēs, kas ir AS „Delfi” īpašumā un/vai kuru domēna vārdu lietošanas tiesības ir reģistrētas uz AS „Delfi” vārda; turpmāk šo noteikumu tekstā visas šīs vietnes tiks apzīmētas ar “Delfi”.

“Delfi” sniegtie informatīvie pamatpakalpojumi ir bezmaksas, bet “Delfi” sniegtie tehniskie, specifiskie vai cita veida pakalpojumi, kā arī “Delfi” partneru piedāvātie pakalpojumi, kas tiek izplatīti vai sniegti, izmantojot “Delfi” tīmekļa vietni, var tikt sniegti par maksu.

“Delfi” lietotājs ir jebkura fiziska vai juridiska persona, kura izmanto “Delfi” sniegtos pakalpojumus, apmeklē “Delfi” un/vai publisko (iesūta vai ievieto) saturu.

“Delfi” lietotājam jāievēro likumā “Par presi un citiem masu informāciju līdzekļos” noteikto redakcionālo neatkarību. “Delfi” lietotājs nav tiesīgs ietekmēt vietnes saturu, izmantojot tehnoloģiskos risinājumus, lai bloķētu vietnes saturu vai tās daļu, tai skaitā komerciālos paziņojumus.

Tīmekļa vietnes lietošanas noteikumi ir saistoši katram pakalpojuma lietotājam neatkarīgi no tā, vai viņš ir izveido lietotāja kontu tīmekļa vietnē.

“Delfi” ir tiesīga jebkurā laikā pēc saviem ieskatiem mainīt šos noteikumus un izmaiņas stājas spēkā ar brīdi, kad tās ir publiskotas “Delfi”.

Ja lietotājs neievēro šos noteikumus, atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās civiltiesiskās, administratīvās vai kriminālās atbildības.

Ja lietotājs vēlas izmantot “Delfi” esošos materiālus, tas sazinās ar “Delfi” pārstāvjiem, rakstot uz e-pasta adresi redakcija@delfi.lv.

Viedokļi

Kas ir “Delfi” viedokļi

Portālā “Delfi” ir pieejama iespēja pie jebkura raksta publicēt savu viedokli. Lai pievienotu viedokli, jums nepieciešams reģistrēties.

Viedokļi ir publiska arēna, kurā ikviens drīkst brīvi paust savas domas par to vai citu jautājumu. Jūsu paustais pieejams ne tikai jūsu paziņām, bet jebkuram portāla apmeklētājam. Ja jums gribas vienkārši papļāpāt, to gan labāk darīt tērzētavās, kas īpaši domātas šāda veida saziņai. Atcerieties, ka viedokļos citi cilvēki vēlas redzēt jūsu vērtējumu tematam, kas skarts attiecīgajā rakstā.

Kā uzvesties, paužot savu viedokli pie “Delfi” raksta

Mēs augsti vērtējam Satversmē nostiprinātās tiesības uz cilvēka vārda brīvību, kas ikdienas darbā arī tiek strikti ievērots. Tomēr norādām, ka tajā pašā laikā Satversme pieļauj šo tiesību ierobežošanu. Tas notiek normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, aizsargājot citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību. Līdz ar to jāsaprot, ka vārda brīvība nav visatļautība. Sekojot līdzi lietotāju viedokļiem, mēs cenšamies saglabāt līdzsvaru starp vārda brīvību un tās ierobežošanu, savu iespēju robežās nodrošinot personu pamattiesību, valsts un sabiedrības drošības aizsardzību.

Virtuālajā saziņas vidē ir spēkā visas tās pašas morāles normas, kas ikdienas dzīvē. Tāpēc “Delfi” lietotājus lūdz:

 • ievērot morāles un pieklājības normas;

 • iztikt bez rupjībām;

 • cienīt savus līdzcilvēkus.

Kārtīgā sabiedrībā jāmāk uzvesties. “Delfi” uzskata, ka būt pieklājīgam, nozīmē:


 

 • neizmantot svešus vārdus un iesaukas;

 • censties lietot tādu valodu, kādā cilvēki mēdz diskutēt;

 • censties rakstīt lasīšanai piemērotā formātā (ieteicams, latīņu alfabētā latviešu valodā);

 • nerakstīt vārdus AR LIELAJIEM burtiem – citiem tas izskatīsies pēc bļaušanas;

 • neievietot ar tēmu nesaistītus viedokļus, bezjēdzīgus, atkārtotus un pārāk garus pārkopētus tekstus.

Ko nedrīkst darīt, paužot savu viedokli pie “Delfi” raksta

“Delfi” nenes juridisku atbildību par pievienoto viedokļu saturu, kā arī patur tiesības dzēst:

 • neētiskus viedokļus;

 • viedokļus, kas rakstīti cita cilvēka vārdā (ar citu iesauku / lietotājvārdu);

 • viedokļus, kas satur ar “Delfi” nesaskaņotu reklāmu;

 • viedokļus, kas aizskar lasītāju godu un cieņu;

 • viedokļus, kas kurina nacionālo, etnisko, rasu, reliģijas vai cita veida naidu vai raisa nesaticību.

Ko “Delfi” dara ar pārkāpējiem?

Pirmkārt, redakcija dzēš ierakstus, kuros pārkāpti uzvedības noteikumi. Otrkārt, par rupju noteikumu pārkāpšanu vai atkārtotu noteikumu pārkāpšanu “Delfi” patur tiesības uz laiku liegt lietotājam iespēju pievienot viedokli, kā arī lietot savu reģistrēto lietotājvārdu. Treškārt, iespējamas situācijas, kad aizskaroša viedokļa autoru atrod policija un sauc pie atbildības.

Lietotāju informācijas aizsardzība

Informāciju par viedokļu autoriem (tā datora IP adresi, no kura pievienots komentārs) “Delfi” sniedz tikai tiesībsargājošajām iestādēm, ja saņemts oficiāls rakstveida pieprasījums. Šajos gadījumos netiek pieļauti nekādi izņēmumi.

"Delfi" ID produkti

"Delfi" ID

“Delfi” ID – pakalpojums, kas izveidots ar mērķi atvieglot “Delfi” pakalpojumu, priekšrocību un produktu izmantošanu, apvienojot visu lietotāju datus vienā datubāzē. 

Ar “Delfi” ID pakalpojuma palīdzību iespējams izmantot tādus “Delfi” produktus kā “Delfi” konts, “Delfi” Foto, abonēt “Delfi” maksas saturu, kā arī iesūtīt materiālus sadaļai “Delfi” Aculiecinieks. Ja lietotājs ir reģistrējies vienam no minētajiem produktiem, tad, izmantojot tos pašus pieejas datus, lietotājs varēs izmantot jebkuru citu “Delfi” ID produktu bez papildus reģistrēšanās.

 

Kas ir “Delfi” konts?

“Delfi” konts ir vieta, kurā “Delfi” lietotājs var saņemt un uzglabāt dažādu informāciju un pārvaldīt “Delfi” maksas satura abonementus. Reģistrējot “Delfi” kontu, ir jānorāda - savs vārds, uzvārds vai lietotājvārds, e-pasts un/vai profila attēls. “Delfi” kontu var reģistrēt un lietot, izmantojot interneta pārlūkprogrammu mobilajās ierīcēs vai datorā.

Kas ir “Delfi” maksas saturs?

“Delfi” maksas saturs ir “Delfi” satura produkts, kuru nepieciešams iegādāties, izmantojot kādu no abonementa veidiem. Visi “Delfi” maksas raksti pēc iegādes ir pieejami lasīšanai, izmantojot interneta pārlūkprogrammu, mobilajās ierīcēs vai datorā. Lai iegādātos kādu no Delfi maksas satura abonementiem, lietotājam ir jābūt reģistrētam “Delfi” kontam. 

 

Vēlies kļūt par “Delfi”maksas satura abonentu? Ar aktuālajām abonēšanas iespējām vari iepazīties savā “Delfi” kontā vai “Delfi”sadaļā “Abonēšanas iespējas”.

 

Kā notiek “Delfi” maksas satura abonementa apmaksa?

Apmaksu par abonementu vari veikt ar bankas karti vai īsziņu (abonēšanas maksa tiks pieskaitīta mobilā telefona rēķinam) – atkarībā no abonementa veida un perioda. Apmaksa par izvēlēto abonementu norisināsies automātiski, līdz brīdim, kad izvēlēsies to pārtraukt. Gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ, piemēram, interneta darbības traucējumi, kārtējo abonementa maksu nav iespējams noņemt, sistēma automātiski atkārtos abonementa maksas noņemšanas pieprasījumu.

Kur es varu lasīt “Delfi” maksas saturu?

“Delfi” maksas saturu pēc iegādes lietotājs var lasīt portālā www.delfi.lv, izmantojot interneta pārlūkprogrammu mobilajās ierīcēs vai datorā.

Vai vienu abonementu var lasīt vairāki lietotāji?

Iegādāto individuālo abonementu var izmantot konkrētais abonents, kurš to ir iegādājies. Lietotājiem piedāvājam iegādāties arī “Delfi” abonementu, kurš ļauj abonentam pievienot papildu lietotāju, vai korporatīvo abonementu uzņēmumiem.

 

Personas datu apstrāde

SĪKDATNES

“Delfi” izmanto sīkdatnes, lai portāls atcerētos vai esat jau piekritis tam, ka mēs šajā portālā izmantojam sīkdatnes, kā arī lai “Delfi” sniegtu saviem lasītājiem personīgāku pieredzi portāla lietošanā – saturu un reklāmu atbilstoši interesēm, laika ziņas atbilstoši atrašanās vietai, vienreiz uzstādītu iestatījumu saglabāšanu u.c. Turklāt sīkdatņu apkopošana un apstrāde mums palīdz saprast, kā lietojat mūsu portāla saturu, lai to pielāgotu jūsu vajadzībām un attiecīgi padarītu jums vēl interesantāku.

 

Kāpēc mēs izmantojam sīkdatnes?

“Delfi” izmanto sīkdatnes, lai portāls atcerētos vai esat jau piekritis tam, ka mēs šajā portālā izmantojam sīkdatnes, kā arī lai “Delfi” sniegtu saviem lasītājiem personīgāku pieredzi portāla lietošanā – saturu un reklāmu atbilstoši interesēm, laika ziņas atbilstoši atrašanās vietai, vienreiz uzstādītu iestatījumu saglabāšanu u.c. Turklāt sīkdatņu apkopošana un apstrāde mums palīdz saprast, kā lietojat mūsu portāla saturu, lai to pielāgotu jūsu vajadzībām un attiecīgi padarītu jums vēl interesantāku.

Kā izslēgt sīkdatnes?

Pēc vēlēšanās varat sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. Plašāk lasiet šeit: aboutcookies.org. Lietotājs var izdzēst visas sīkdatnes, kuras ir tā datorā, un lielāko daļu pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana datorā. Taču tādā gadījumā lietotājam manuāli būs jāpielāgo iestatījumi ikreiz, kad tiks apmeklēts portāls, un turklāt pastāv iespējamība, ka daži pakalpojumi un funkcijas var nedarbosies vai darboties daļēji.

Ja esiet iepriekš sniedzis piekrišanu Delfi izmantot sīkdatnes, bet vēlaties atsaukt šo piekrišanu, spiediet te.

PERSONAS DATI

“Delfi” ID pakalpojuma ietvaros saņemtie personas dati tādi kā vārds, uzvārds (vai lietotājvārds), e-pasts, mobilā telefona numurs, saites uz sociālajiem profiliem, lietotāja pievienotā fotogrāfija, tiek izmantoti tikai un vienīgi normatīvo aktu ietvaros ar mērķi: savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu “Delfi” pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana, kā arī līgumu noslēgšana, rēķinu sagatavošana un izsūtīšana, ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no sadarbības modeļa ar lietotāju.

Vārds, uzvārds vai lietotājvārds un attēls var parādīties pie veikta ieraksta komentāros, pie augšpielādētas bildes “Delfi”  foto sadaļā, pie pievienotas ziņas “Delfi” Aculiecinieks sadaļā.

Reģistrētā lietotāja e-pasts nav publiski redzams.

“Delfi” lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Lietotāja dati tiks glabāti papīra vai elektroniskā formā, ņemot vērā mūsu sadarbības ilgumu un piemērojamo normatīvajos aktos noteikto noilguma termiņu, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi.

“Delfi” portālā uzkrātie dati var būt pieejami “Delfi” grupas struktūrvienībām, arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem, valsts iestādēm un citiem veidojumiem, kas pilda tiem normatīvajos aktos noteiktās funkcijas, pilnvarotiem revidentiem, juridiskajiem un finanšu konsultantiem utml. Lai apkopotu informāciju, piemēram, par sīkdatnēm, “Delfi”  izmanto tādu partneru kā Gemius, Google Analytics, Chartbeat, Cxence izveidoto programmu veidotās sīkdatnes, kā arī iekšējo datu savākšanas rīku. “Delfi” apņemas nodrošināt lietotāju datu aizsardzības drošību.

 

Paziņojumu izsūtīšana

“Delfi” atkarībā no sniegtā pakalpojuma veida kā komunikācijas rīku izmanto e-pastu un/vai SMS saziņu. Šobrīd “Delfi” ID lietotāji var saņemt ziņu no “Delfi” saistībā ar šādiem jautājumiem:

 • paroles atjaunošana;
 • maksājuma apstiprinājums;
 • būtiskas izmaiņas noteikumos;
 • īpašo piedāvājumu vai jaunumu saņemšana;
 • citi ar “Delfi” ID administrēšanu saistīti paziņojumi.

Papildus šiem paziņojumiem “Delfi” redakcija darba dienu vakaros izsūta arī dienas notikumu apkopojumu. Šie e-pasti netiek sūtīti visiem lietotājiem un ir katra lietotāja brīva izvēle. Lai saņemtu šos e-pastus lietotājam ir jāpiereģistrējas speciāli tam paredzētā formā. Kā arī, ja lietotājs vēlas atteikties no šiem paziņojumiem, tad viņš to var izdarīt spiežot uz hipersaites e-pastā "Atrakstīties".

Datu dzēšana

Apmeklējot “Delfi” portālu, jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Tāpat lietotājam ir tiesības lūgt “Delfi”dzēst viņa personas datus, iesniedzot oficiālu iesniegumu pa pastu AS “Delfi” (Dēļu iela 4, Rīga, LV-1004) vai uz e-pastu: privatums@delfi.lv.

Lai dokumentam būtu juridisks spēks, saskaņā ar Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.panta pirmo daļu tajā iekļauj dokumenta autora nosaukumu, dokumenta datumu un parakstu. Saskaņā ar Elektronisko dokumentu likuma 3.panta pirmo daļu prasība pēc dokumenta rakstveida formas attiecībā uz elektronisko dokumentu ir izpildīta, ja elektroniskajam dokumentam ir elektroniskais paraksts un elektroniskais dokuments atbilst citām normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Ja jums ir kādi jautājumi vai ierosinājumi saistībā ar to, kā mēs apstrādājam jūsu personas datus, lūdzam sazināties ar mums e-pastā – privatums@delfi.lv.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.