Ferma uzbūvēta, lai modernizētu un uzlabotu lauku saimniecības ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju, proti, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākumu "Lauku saimniecību modernizācija" projektu. Zemnieku saimniecības galva Nikolajs Platonovs iecerējis jau šo piektdien, 20. decembrī, jaunajā fermā izvietot 70 govis.

Projekta īstenošana uzsākta 2012. gada rudenī. Gada laikā uzbūvēta moderna ferma ar mūsdienīgām inženierkomunikācijām. Uzstādītas jaunāko tehnoloģiju slaukšanas iekārtas, kas atbilst ES standartiem.

Ierīkotas telpas piena dzesēšanai, darba un atpūtas telpas darbiniekiem, iegādāta barības sadales iekārta. Blakus fermai uzcelta slēgtā kūts mēslu krātuve.
Saimnieki padomājuši arī par gotiņu labsajūtu, uzstādīta rotējošā govju birste, kas sāk darboties, saskaroties ar dzīvnieku, tādējādi uzlabojas arī dzīvnieku kopšana.

Platonovs: "Bijām iecerējuši, ka ferma būs gatava jau oktobra beigās, diemžēl būvniecības darbi iekavējās. Es katru dienu sekoju līdzi darbiem, tāpēc varu būt pārliecināts, ka tie veikti kvalitatīvi. Īstenojies mans sapnis, izveidots mūsdienīgs liellopu komplekss. Tagad atliek vien rūpēties par savu ganāmpulku, jo apstākļi ir radīti labi."

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!