Korkuļu ūdensrijējs kopā ar tā sausgultni ir rets ģeoloģisks un hidroloģisks objekts. Nelielā Korkuļu upīte aiztek pazemē un pēc apmēram puskilometra iztek Lauces (Lauceses) upītes sāngravā.

Kopš 2001. gada Korkuļu sausgultnei un pazemes upei ir noteikts valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss, tā ir arī Eiropas nozīmes – Natura 2000 vieta.

Korkuļu ūdensrijējs atrodas Daugavas kreisā krasta pietekas Lauces (Lauceses) upītes tuvumā netālu no Jaunjelgavas – Jēkabpils šosejas iepretim Aizkraukles pilsētai. Tas ir samērā populārs tūrisma objekts.

Gada nominācija piešķirta ar mērķi rosināt šī objekta sakopšanu un izpēti, kā arī vispār pievērst sabiedrības uzmanību Latvijā reti sastopamiem ģeoloģiskiem veidojumiem – ūdensrijējiem un sausgultnēm. Līdzīgi objekti atrodas tikai dažviet Daugavas krastos, Gaujienas, Ieriķu, Līgatnes un Allažu apkārtnē.

"Latvijas Petroglifu centra" organizēto Korkuļu ūdensrijēja nominēšanu par Latvijas 2014. gada ģeoloģisko objektu atbalsta Latvijas Universitātes Ģeoloģijas muzejs, Ziemeļvidzemes Ģeoparks un Dabaszīmes.lv. Maijā, kā jau tradicionāli tas iepriekš noticis, arī šogad pie gada ģeoloģiska objekta tiks organizēts izglītojošs pasākums.

Plānots, ka šogad tas notiks sestdienā – 17. maijā.

Iepriekšējos gados nominēti – Neļķu klintis Vidzemē , Salacas krastā pie Mazsalacas (2008), Sikšņu klintis pie Gaujas Vidzemē, Virešu apkārtnē (2009), Virsaišu ūdenskritums Kurzemē, Talsu novadā (2010), – Kulšēnu sēravots Zemgalē, Bauskas novadā (2011), Rudzīšu akmens Kuldīgas novadā, Kurzemē (2012), un – Stiglavas gravas atsegumi Latgalē, Viļakas novadā (2013).