"Mēs tiekamies katru dienu, katrā ziņā mums prātā nenāk pārtraukt ar Rīgu sadarboties, tas nozīmē, ka viņiem it kā būtu jāizslēdzas no procesiem, kas izpaužas kā pašvaldību interešu lobēšana Saeimā un valdībā. Viņiem jau resursi ir, bet tad Rīgai ar to jānodarbojas pašai, ko viņi nav darījuši. Ja Rīga neatnāk, mēs tik un tā Rīgas jautājumus sarunās mēģinām atbalstīt," sacīja Pūķis.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs") ir aicinājis apturēt galvaspilsētas dalību LPS, par ko pašvaldība varētu lemt sēdē 2.oktobrī, iepriekš pastāstīja mēra preses sekretāre Anna Kononova. Domes vadība uzskata, ka LPS sarunās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijām nav spējusi nekādā veidā aizstāvēt pašvaldību intereses un "ir pakļāvusies "Vienotības" ministru spiedienam, piekrītot atļaut diskriminēt rīdziniekus", līdz ar to Rīga neredz nekādu jēgu aktīvai dalībai LPS.

Lai arī Kononva iepriekš teica, ka Rīgas dome par izstāšanos no LPS lems sēdē 2.oktobrī, pagaidām sēdes darba kārtībā šāds jautājums nav iekļauts.

"Kritiku es personīgi pieņemu pilnībā. Mēs varējām neparakstīt, bet kas notiek šādā gadījumā? Pieredze rāda, ka neparakstot valdība atriebjas, nepilda arī tos piedāvājumus, kurus būtu citādi pildījusi. Šajā gadījumā izdevās vairākas lietas no valdības panākt. Mums bija jāizšķiras starp sliktu un vēl sliktāku scenāriju," komentēja Pūķis.

Pēc viņa stāstītā, Eiropas valstis sadalītas četrās grupās pēc finansējuma autonomijas pašvaldībās un Latvija esot noslīdējusi no otrās uz trešo grupu.

Pūķis uzskata, ka Ušakova iniciatīva parāda to, ka saasinās cīņa par nākamajām vēlēšanām. "Īsti pašvaldībām nedod naudu, jo viņi [valdības partijas] tajās nav pārstāvēti. Pēc rīkojuma Nr.2 Saeimā izmainījās politiskais spektrs," sprieda LPS pārstāvis.

Viņš atturīgi komentēja iespēju, ka Rīgas dēļ LPS budžets nākamgad saruks par 50 tūkstošiem latu, jo pašvaldība savu lēmumu varot arī vēl mainīt.

"Kad Rīga bija neapmierināta iepriekš, viņi pārtrauca maksājumus, pēc tam mēs ar viņiem izrunājāmies, un viņi nobalsoja pretēji. Tagad atkal notiks sarunas. Mums nekad nav ienācis prātā pārtraukt sarunas ar Rīgu, tur jau trakam jābūt. Cilvēkiem jau vajag forumu, kur izrunāt lietas, vienalga par siltumu, izglītību, ļoti praktiskas lietas. Ir vajadzīga kopīga pozīcija par valdības reformām," sacīja Pūķis.