Abi lēmuma projekti šodien atbalstīti Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā, bet gala lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Saskaņā ar "Rīgas pilsētbūvnieka" organizēto atklāto konkursu Rīgas pilsētas pašvaldības prasībām atbilstošu četru daudzdzīvokļu dzīvojamo māju projektēšanu un būvniecību Gobas un Gaigalas ielā veiks pilnsabiedrība "Arčers un Moduls-Rīga". Būvniecība notiks uz "Rīgas pilsētbūvniekam" piederošiem trim zemesgabaliem, kas tiks apvienoti līdz ēku nodošanai ekspluatācijā.

Projektēšanas un būvniecības kopējās izmaksas ir 10 miljoni latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Dzīvokļu kopējās platības izmaksas ir 956,25 lati kvadrātmetrā.

Tā kā Rīgas pašvaldībai ir ierobežotas iespējas piesaistīt būvobjekta realizācijai nepieciešamo finansējumu, iepirkuma procedūrā iekļauts nosacījums, ka sākotnēji līdzekļus projektēšanai un būvniecībai avansēs būvuzņēmējs. Pirmos trīs gadus tiks maksāti procentu maksājumi, bet, sākot ar 2016.gadu, pašvaldība desmit gadus maksās pamatsummas daļu un procentus par finansējuma izmantošanu. Saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem, pēc 1.decembra datiem, kopējā līguma summa par būvobjekta projektēšanu, būvniecību un izmaksas par finansējuma piesaisti pārsniegs 18 miljonus latu.

Savukārt iepirkuma konkursā par trīs sociālo dzīvojamo māju ar 290 sociālajiem dzīvokļiem, veselības centru un Sociālā dienesta telpām būvniecību uz "Rīgas Pilsētbūvnieka" īpašuma Imantas 8.līnijā uzvarējusi pilnsabiedrība "Re&Re un Dārti". Projektēšanas un būvniecības izmaksas ir 11,3 miljoni latu. Ēku kopējās platības izmaksas ir 769 lati par kvadrātmetru.

Arī šajā gadījumā būvdarbus avansēs uzņēmējs, un pašvaldībai kopumā projektēšana, būvniecība un finansējuma piesaistīšana izmaksās 21,7 miljonus latu.

Uz Rīgas domes deputāta Jura Viņķeļa (V) iebildumu, ka šādas izmaksas ir pārāk augstas, "Rīgas pilsētbūvnieka" direktors Ivars Gaters atbildēja, ka, izstrādājot mājokļu programmu, neatkarīgi eksperti izvērtējuši statistikas datus un aptaujājuši būvkompānijas, un secinājuši, ka izmaksas atbilst pašreizējam cenu līmenim. "Mājas tiks pabeigtas 2013.gadā, kad, ekspertu vērtējumā, šīs izmaksas pārsniegs tūkstoš latu. Cena iegūta publiskā iepirkuma rezultātā, un, strādājot ar iepirkuma uzvarētājiem, to izdevies vēl nedaudz samazināt. Droši varu apgalvot, ka šodien tā noteikti nav dārgāka," skaidroja Gaters. Katrā iepirkuma konkursā tika saņemts tikai viena pretendenta pieteikums.

"Visvienkāršākajām sērijas blokmājām ar lētāko santehniku un vienkāršāko apdari 956 lati kvadrātmetrā ir ļoti dārga samaksa. Es negribu tādu projektu atbalstīt un aicinu atkārtotu iepirkuma konkursu," teica Viņķelis.

Abi lēmuma projekti komitejas sēdē šodien tika atbalstīti. Balsojumā par Gobas un Gaigalas ielas projektu atturējās visi bloka "Vienotība" deputāti - Viņķelis, Baiba Brigmane, Tālis Veismanis, kā arī abi "Demokrātiskie patrioti" Mārtiņš Šics un Antra Sakne. Arī balsojumā par Imantas 8.līniju "Vienotības" deputāti atturējās no projekta atbalstīšanas.

Gala lēmumu par abiem projektiem pieņems Rīgas domes sēdē.

"Rīgas pilsētbūvnieka" ilgtermiņa saistības šobrīd ir 100 miljoni latu gadā. Gaters skaidroja, ka nākamgad beigsies maksājumi par Dreiliņu dzīvojamo māju būvniecības pirmo kārtu, tāpēc kopējais maksājumu apjoms, uzņemoties jaunas saistības, nepieaugšot. "Procedūra, kā veidojas jauni maksājumi, sasaistīta ar esošo maksājumu beigu termiņiem par citiem projektiem. Visi maksājumi sasaistīti ar domes finanšu iespējām, un nav tādu projektu, kas pārsniedz domes iespējas," teica Gaters.

Deputāte Baiba Brigmane gan šodien Finanšu un administrācijas lietu komitejā lūdza Gateram sagatavot maksājumu grafiku pārskatu par ilgtermiņa saistību apjomu.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!